Jeździk, czyli samodzielny pojazd dla malucha

Po opanowaniu umiejętności raczkowania, dziecko zyskuje znacznie większą orientację ciała, zaczyna interesować się otoczeniem i próbuje stawiać swoje pierwsze kroki. W nauce chodzenia może skutecznie pomóc jeździk. Który warto wybrać?

Czy warto postawić na jeździk?

Pchacz, czyli jeździk to edukacyjna zabawka, która może przeobrazić się w stabilny pojazd jeżdżący. Posiada wiele dodatkowych atrakcji, więc nie tylko uczy dziecko chodzić, ale również sprawia mu przyjemność. Pociecha ma możliwość podtrzymania się rączkami urządzenia oraz częstego przemieszczania się po całym pomieszczeniu. Niektóre jeździki mają dodatkowe funkcje typu wypuszczanie baniek w trakcie pchania, co znacznie zachęca dziecko do nauki. Jeździk to świetna motywacja malucha do nauki chodzenia oraz interaktywna zabawka rozwijająca równowagę oraz usprawniająca koordynację ruchową. Dodatkowo wspomaga pracę mięśni nóg oraz zmusza do dźwigania ciężaru własnego ciała. Niestety minusem jest dosyć wysoka cena takich urządzeń, a także ryzyko rozleniwienia, jeśli chodzi o samodzielną naukę chodzenia. Jeździk nie wyklucza też możliwości upadków przez zachwianie równowagi.

Na co szczególnie zwrócić uwagę przy zakupie jeździka?

Wybierając jeździk dla dziecka, należy kierować się przy tym wymiarem dziecka i zabawki, ponieważ musi być on dopasowany do wzrostu naszej pociechy. Jeździk powinien gwarantować stabilność poprzez odpowiednie rozstawienie kół, a ciężar zabawki nie powinien przekraczać wagi dziecka. Z kolei ilość dodatków jest kwestią indywidualną. Pamiętać natomiast należy o tym, aby jeździk posiadał atest, czyli pochodził ze sprawdzonego źródła i był wykonany z nieszkodliwych dla zdrowia dziecka materiałów. Najlepiej stawiać na sprawdzone marki renomowanych producentów. Na etykiecie znajdziemy informacje odnośnie wieku dziecka, które może bez obaw korzystać z danego urządzenia. Warto posiłkować się też wiedzą znalezioną na stronach internetowych, gdzie można zaczerpnąć fachowej porady oraz opinii klientów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ