Wybierz dobre kosmetyki

Kosmetyki wegańskie do ciała to nic innego jak produkty, do produkcji których nie użyto żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Nie były one także testowane na zwierzętach. Kupując je, nie przyczyniamy się do cierpienia niewinnych istot. Wysoka jakość wegańskich kosmetyków również przemawia na ich korzyść.

Co ze skutecznością kosmetyków wegańskich do ciała?

Chociaż w wegańskich kosmetykach do ciała nie ma pewnych istotnych składników takich jak kolagen, keratyna czy lanolina, to jednak są one równie skuteczne co te zwykłe. Zawierają one liczne olejki i tłuszcze pochodzenia roślinnego. Wykazują one działanie nawilżające, odżywiające i odmładzające.

W przypadku kosmetyków wegańskich do ciała nie trzeba martwić się o wystąpienie niepożądanych skutków ubocznych, jak ma to nierzadko miejsce w zwykłych kosmetykach z niezwykle chemicznym składem. Takie Kosmetyki wegańskie do ciała są uniwersalne i mają szerokie zastosowanie. Nie zawierają też zwykle parabenów.

Co znajdziemy na kosmetykach wegańskich do ciała, czyli kwestia oznaczeń

Kosmetyki wegańskie do ciała muszą być odpowiednio oznaczone, aby klient miał pewność, że kupuje produkt niezawierający żadnych składników pochodzenia zwierzęcego. Wiele oznaczeń jest w języku angielskim, dlatego też warto je poznać, aby łatwiej było w przyszłości kupować wegańskie kosmetyki.

Vegan Society oznacza, że skład kosmetyku oparty jest wyłącznie na substancjach pochodzenia roślinnego i powstał w warunkach przyjaznych dla środowiska. Z kolei oznaczenie Cruel-free świadczy o tym, że produkt nie był testowany na zwierzętach. Na opakowaniach wegańskich kosmetyków znajdują się także oznaczenia w postaci Leaping Bunny oraz Certyfikat Wegetarian i Wegan.

Tego nie może być w wegańskich kosmetykach

Czasami wystarczy przeczytać skład kosmetyku, aby szybko zorientować się, że nie jest on wegański. Na liście składników nie powinny znaleźć się pozycje takie jak keratyna, elastyna, lanolina, kolagen, jedwab czy łój. Z mniej znanych nazw, pod którymi kryją się produkty pochodzenia zwierzęcego, wymienić warto cywet, chitozan, piżmo, ambra i trypsyna.

Przykładowo kolagen pozyskiwany jest z tkanek świńskich, a elastyna z tkanek krów i drobiu. Natomiast kwas hialuronowy produkowany jest z grzebieni kogutów czy też z gałek ocznych krów. Z kolei z wydzielony pochodzącej z gruczołów łojowych owiec pozyskuje się lanolinę. Do zakazanych składników w kosmetykach wegańskich zaliczają się również kwas stearynowy i witamina A.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ