środa, Czerwiec 26, 2019

Bajki w życiu dziecka – lepsza opowieść w formie książki czy serialu?

0
zabaweczki

Każdy z nas zapewne pamięta bajki swojego dzieciństwa – niewątpliwie każda historia, która została opowiedziana, czy to w formie tekstu, czy też w postaci wyświetlonej na ekranie w pewien sposób wpłynęła na nasze młodzieńcze lata. W czasach, w których informacje napływają do nas z różnych stron świata bardzo ważne jest to, aby wiedzieć z jakimi wzorcami oraz fantastycznymi bohaterami identyfikują się najmłodsi. W tym przypadku dużą rolę odgrywają rodzice – powinni oni stale kontrolować jakie treści oraz obrazki trafiają do maluchów. Wiemy, że bajki to nieodłączny element każdego dziecka i że pełnią w jego życiu dużą rolę. Czy bajkowe opowieści wyświetlane na ekranie są cenniejszym źródłem rozrywki dla dzieci niż te opowiedziane na ilustracjach książek? Która forma przekazu jest cenniejsza pod względem rozwoju młodego umysłu? O tym już w poniższym artykule.

Bajki w kontekście rozwoju

Jak wiemy maluchy kochają kreskówki, które bardzo często można zobaczyć na kanałach telewizyjnych przeznaczonych dla dzieci. W obecnych czasach dzieciaki potrafią nawet cały dzień ślęczeć przed telewizorem oglądając losy swojego ulubionego bohatera. Czy z tego względu seriale oraz inne formy bajek, które oglądają nasze dzieci są mniej pożyteczne od tych pisanych na papierze? Na pewno filmy animowane, które łatwo można znaleźć w telewizji nie są tak rozwijające, jak bajki czytane. Dzieci oglądając anonimowe postacie do śledzenia losu swoich ulubionych bajkowych bohaterów potrzebują jedynie zmysłu wzroku oraz słuchu. W przypadku dzieci, które umieją, jak i tych, które nie potrafią jeszcze czytać, oprócz wykorzystania zmysłów muszą oprócz tego poruszyć swoją wyobraźnią.

Seriale oraz bajki animowane dla dzieci to zbędna rozrywka?

Nie można powiedzieć, że współczesne bajki w formie odcinków nie są równie pouczające oraz wartościowe jak te książkowe. Serial animowany Psi patrol to jeden z przykładów bajek, która niesie ze sobą wiele przekazu oraz cennych wartości, którymi w przyszłości powinny kierować się dzieci. Psi patrol to drużyna piesków, gdzie każdy z osobna reprezentuje inne zainteresowania oraz cele. Bohaterowie wspólnie pomagają sobie nawzajem, przez co takie pojęcie jak przyjaźń pojawiające się w dzieciństwie zaczyna nabierać większego sensu. Niewątpliwie dla większości dzieci taka forma opowieści jest znacznie bardziej atrakcyjna niż ta pisana. Nie warto jednak wybierać pomiędzy bajkami w telewizji, w Internecie czy też tymi w książce. Ważne jest, aby dziecięce doświadczenia nie opierały się jedynie na aspektach wizualnych bez wyciągania wniosków, ale i również na takich, które zmuszą do przemyśleń oraz rozwijania kreatywności.

Hulaj dusza!

0
hulajnogach Puky

Dzieciństwo jest najpiękniejszym okresem naszego życia. Jest to czas wspólnych zabaw w piaskownicy z rówieśnikami, ale także interaktywnej nauki. Mózg dziecka najszybciej przyswaja informacje i uczy się podstawowych; w późniejszym życiu działań, takich jak chodzenie czy zdolność mowy. Do końca życia pozostają wspomnienia zabawek z młodzieńczych lat. Na ich widok potrafimy uronić przysłowiową łzę szczęścia i przywołać pamięcią najpiękniejsze wspomnienia.

Autostrada do nieba

Dzieci z natury wszędzie jest pełno. Posiadają niezmierzone pokłady energii. Bardzo ważne jest, żeby miały zbilansowany podział dnia, na naukę i przyswajanie treści, obserwację otoczenia i przede wszystkim naukę poprzez ruch. Na samym początku po pokonaniu pierwszej bariery, jaką jest wózek dziecko niechętnie chce korzystać z różnych tego typów środków transportu. Skupia się na zabawie w postaci chodzenia, kucania i następnie biegania. Kolejnym okresem jest fascynacja ruchem przedmiotów. Bacznie obserwuje auta, samoloty, pociągi, tramwaje czy rowery. Rodzice potem często kupują swoim maluchom małe pojazdy, do których ich milusińscy mogą wejść i udawać, że są dorosłymi kierowcami, podczas gdy ich opiekunowie pchają te środki transportu, więc mają nad nimi pełną kontrolę i mogą zaopiekować się swoimi dziećmi.

Pierwsze wyścigi

Kolejnym stadium dorastania jest chęć usamodzielnienia się od pieczy rodzicielskiej. Do gry przystępują wtedy hulajnogi, które ze względu na swoją budowę i przeznaczenie raczej są skierowane do osób, które są dziećmi. Przedmioty te na zawsze pozostają w ludzkiej pamięci jako wspomnienie niezapomnianej zabawy i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aktualnie w myśl tego założenia funkcjonuje na rynku firma Puky. Mottem przedsiębiorstwa jest szczęście klientów, w tym wypadku naszych pociech. Dzieje się tak, ponieważ dla Puky najważniejszym podziękowaniem za ich pracę są same dzieci z błyszczącymi oczami, pełnymi pasji i zaangażowania do jazdy na hulajnodze.

Dodatkowym czynnikiem, przemawiającym za hulajnogami firmy Puky jest to, że same użytkowanie ich produktów nie daje tylko wyłącznie zabawy. Pomaga optymalnie wspierać i promować ruch dziecka i rozwija jego motorykę i przede wszystkim sprawność. Wszystko w myśl reguły „ruch to zdrowie”. Od samego początku pojawienia się na rynku niemieckiej firmy Puky (już 70 lat na arenie zabawkarskiej) produkują swoje produkty w zrównoważony sposób, tak aby w jak najmniejszych szczegółach sprostały one wymaganiom rodziców, jak i samych milusińskich. Ich hulajnogi są lekkie, trwałe, funkcjonalne i co najważniejsze w pełni bezpieczne. „Ruch sprawia, że jesteś inteligenty i demonstracyjnie promuje rozwój mózgu” tak uważa wiele ekspertów, chociażby na czele z Instytutem Rozwoju Małego Dziecka. Zatem pozwólmy być dzieciom mądrymi i sami pójdźmy po rozum do głowy. Kupujmy interaktywne zabawki wśród, których są hulajnogi firmy Puky.

Artykuł powstał we współpracy z https://4activ.pl/category/hulajnogi-hulajnogi-puky

Dlaczego noszenie dziecka w chuście jest praktyczne?

0
Dlaczego noszenie dziecka w chuście jest praktyczne?

Bardzo popularnym już od jakiegoś czasu jest noszenie dziecka w specjalnie do tego przeznaczonej chuście. Jeszcze kilka lat temu mama z takim „wynalazkiem” na ulicy zwracała na siebie zdziwione spojrzenia przechodniów, dzisiaj natomiast już niczym dziwnym nie jest fakt, że z dzieckiem w chuście można wyjść na miasto.

Na początku bywa, że mamy zastanawiają się, czy na pewno taka chusta gwarantuje bezpieczeństwo i komfort dla malucha. Jednak po zapoznaniu się z informacjami w tym temacie oraz opiniami innych mam wszelkie wątpliwości rozwiewają się.

Dlaczego warto postawić na chustę?

Chusta jest jednym z najlepszych sposobów na trzymanie dziecka, ponieważ sprawia, że jest ono bardzo blisko matki – odczuwa przez to największe poczucie bezpieczeństwa. Dodatkowymi zaletami jest stymulacja błędnika oraz wpływ na kształtowanie prawidłowych wzorców ruchowych, a także zapewnienie naturalnego napięcia mięśni. W konsekwencji maluch kształtuje prawidłową postawę. Wszystko to spowodowane jest faktem, że będąc w chuście ciało dziecka przyjmuje naturalną pozycję.

Czy jest to rozwiązanie dobre dla kręgosłupa?

Wiadomym jest, że rodzic chce często z chusty korzystać i zabierać dziecko w różne miejsca. Wtedy zaczynają się obawy – czy dłuższe noszenie spowoduje ból kręgosłupa albo jakiś odczuwalny dyskomfort? Na szczęście odpowiedź jest negatywna – chustę da się wiązać na różne sposoby i przez to można rozłożyć ciężar dziecka równomiernie. Poprzez odpowiednie noszenie plecy rodzica z pewnością nie ucierpią, a nawet skorzystają na trzymaniu dziecka w taki sposób bardziej, niż gdyby zdecydować się chodzić z nim na rękach.

Ważnym jest natomiast, że kiedy dziecko będzie już coraz starsze, jego zwiększony ciężar nawet po rozłożeniu będzie większym obciążeniem dla rodzica. Stąd, kiedy dziecko już podrośnie, najlepiej nie trzymać go w chuście bardzo długo, gdyż to faktycznie może źle wpłynąć na zdrowie rodzica.

Od kiedy można korzystać z chust?

Chusty są świetnym rozwiązaniem już od pierwszych tygodni życia – co z pewnością jest bardzo wygodne. Z chusty można korzystać tak długo, jak się chce, czyli w praktyce do momentu, w którym dziecko da się jeszcze w taki sposób unieść.

Jaka chusta dla niemowlaka?

Dla najmniejszych dzieci poleca się zakup chusty składającej się w stu procentach z bawełny. Dla cięższych dzieci natomiast lepsze jest wybranie chusty, która będzie miała w składzie także wełnę czy len.

Jakie są rodzaje chust?

Podczas doboru chust nie należy zapominać o zwróceniu uwagi na swój wzrost i wagę, ponieważ różne chusty mają inne długości. Oczywistym jest zatem, że nie należy wybierać czegoś, co nie jest do nas idealnie dopasowane.

Spośród chust najczęściej wyróżnia się dwa rodzaje: chustę kółkową i tkaną.

Chusta kółkowa to taka, w której dziecko siedzi na biodrze noszącego je rodzica. Taki model jest najpraktyczniejszy dla dzieci nieco starszych, potrafiących utrzymać głowę w pionie. Najlepiej sprawdza się na krótsze dystanse, gdyż potrafi obciążać kręgosłup. Koszt takiego produktu zazwyczaj od 180 do 300 zł (LennyLamb, Little Frog).

Chusta tkana jest dużo bardziej uniwersalna i najczęściej sięga się po nią już krótko po urodzeniu dziecka. Jest nieco trudniejsza w wiązaniu niż chusta kółkowa, w związku z czym lepiej przed jej pierwszym założeniem nieco poćwiczyć zakładanie – szybko da się jednak dojść tutaj do wprawy. Istnieje też wiele sposobów wiązania takiej chusty: z boku, tyłu, przodu, przez co łatwiej znaleźć sposób, w który jest nam najwygodniej.Można ją dostać mniej więcej od 200 do 400 zł (NATIBABY, LIttle Frog, LennyLamb)

Jak widać, noszenie dziecka w chuście jest jednym z najbardziej praktycznych rozwiązań i stanowi wygodę dla rodzica. Natomiast fakt, że ma się malucha tak blisko siebie, wpływa na poczucie spokoju i komfortu. Warto zatem zastanowić się nad dokonaniem jej zakupu.

Więcej tutaj: https://rodzinaeko.pl/chusty

Klocki kluczem do udanej zabawy w każdym wieku

0
Klocki kluczem do udanej zabawy w każdym wieku

Dzieci to największy skarb dla rodziców i dlatego w trosce o ich harmonijny rozwój należy ze szczególną uwagą i troską dokonywać wyboru odpowiednich zabawek, by te służyły im jak najlepiej. Współczesne dzieci bardzo często przebywają w wirtualnym świecie, traktując gry i programy komputerowe jako jedyne i najlepsze źródło rozrywki. Tymczasem internet i świat gier, nie tylko działa ogłupiająco na małego i tego dorastającego odbiorcę, ale także jest bardzo niebezpieczną i uzależniającą rozrywką.

Proste i fascynujące zabawki dla wszystkich dzieci

Aby najmłodsze i te trochę starsze pociechy, nie spędzały całych wolnych dni na siedzeniu przed ekranem monitora, dobrze jest zapewnić im długie i ciekawe godziny zabawy. Oferując dzieciakom klocki plastikowe konstrukcyjne, można mieć pewność, że tego rodzaju zabawki pozytywnie wpłyną na ich rozwój. Kolorowe i barwne klocki, przybierające postać tych klasycznych prostych kwadratów i prostokątów, po te nowoczesne, bardzo wiernie odzwierciedlające rzeczywistość klocki lego, doskonale rozwijają wyobraźnię dziecięcą i odgrywają ogromną rolę w kształtowaniu motoryki małej. Czas płynie niezwykle szybko podczas konstruowania różnorodnych pojazdów, urządzeń i zabudowań z użyciem takich klocków. Każde dziecko, zawsze chętnie sięgnie po klocki konstrukcyjne plastikowe, które zapewnią mu nie tylko długie godziny niesamowitej zabawy, ale też nauczą cierpliwości i pokory.

Klocki doskonałą zabawą dla małych i dużych klientów

Klocki plastikowe konstrukcyjne są wspaniałą rozrywką i nieocenionym sposobem spędzania wolnego czasu nie tylko dla najmłodszych. Także starsze dzieciaki, wkraczające w etap nastolatka, chętnie sięgają po twórcze i realistyczne klocki, które są wiernym odzwierciedleniem rzeczywistości. Małym dzieciom, poleca się klocki duże, o wyrazistych kolorach, które ułatwiają manipulowanie i tworzenie prostych budowli. Takie modele stają się doskonałą alternatywą dla wszelkiego typu gier komputerowych. Starszym dzieciom, które posiadają znacznie większe wymagania odnośnie zabawek, klocki przyjmują już postać drobnych i skomplikowanych elementów, które tworzą piękne i wiernie prezentujące się budowle i konstrukcje. Chłopcy zazwyczaj chętnie sięgają po klocki lego, z których można wyczarować designerski samochód, samolot czy posterunek policji bądź straży pożarnej. Dziewczynki kochają się w klockach, które umożliwiają tworzenie zakładów kosmetycznych, punktów opieki nad zwierzętami, kawiarni czy pałaców dla księżniczek. Klocki plastikowe konstrukcyjne, to idealny wręcz przykład rozwijających i twórczych zabawek dla dzieci w każdym wieku.

Pierwsza wizyta u dentysty – kiedy udać się z maluchem od stomatologa?

0
wizyta z dzieckiem u dentysty

Bez wątpienia wizyta u dentysty jest bardzo ważnym momentem w życiu każdego dziecka. Niekiedy stanowi prawdziwe wyzwanie – zarówno dla malucha, jak i rodziców. Wbrew pozorom, wcale nie musi być koszmarem. Wystarczy wybór odpowiedniego specjalisty, prawidłowe nastawienie oraz umówienie się na wizytę kontrolną odpowiednio wcześnie. Dzięki temu przygotujemy pociechę na wizytę u stomatologa.

Zaplanowanie wizyty

Bardzo ważne jest to, aby dziecko kojarzyło zarówno wizytę, jak i samego dentystę jako coś przyjemnego. To dlatego nie udajemy się do gabinetu, gdy coś się dzieje, lecz wtedy, gdy zęby są zdrowe. Pierwsza wizyta dziecka u dentysty bez wątpienia zadecyduje o jego późniejszym podejściu do specjalisty.

Nieprzyjemności mogą spowodować, że w dorosłym życiu osoba będzie unikała wizyt jak ognia. Jako rodzice powinniśmy zadbać o to, by zapisać malucha na wizytę, gdy nie widać próchnicy, a żaden ząb nie boli. Dziecko nie zareaguje histerią na wieść o borowaniu i zaprzyjaźni się ze specjalistą. Wiele gabinetów oferuje pieczątki, naklejki, co jest dodatkowym atutem.

Odpowiednie przygotowanie

Nawet w przypadku, gdy sami mamy niezbyt przyjemne wspomnienia związane z dentystami, nie przenośmy ich na dziecko. Negatywne odczucia z pewnością nie wpłyną dobrze. Rodzice powinni być przykładem, dlatego nie mówmy w obecności malucha, że boimy się dentysty lub coś nas bolało. Nie straszmy również swojej pociechy, unikajmy stwierdzeń typu: “jeśli zjesz cukierka, popsują Ci się ząbki i pójdziemy do stomatologa”. Mogą wywołać one u dziecka lęk przed lekarzem.

Zanim udamy się z dzieckiem na pierwszą wizytę stomatologiczną, warto wytłumaczyć maluchowi, dokąd idziemy i po co. Jeśli maluch boi się lekarzy, unikajmy tego stwierdzenia, zastępując je określeniami pan lub pani. Opowiedzmy dziecku, jak będzie wyglądała wizyta – będzie trzeba usiąść na fotelu, pan będzie musiał zaświecić lampę, by obejrzeć zęby. Jeśli dziecko jest małe, możemy zastąpić określenia tymi z bajek.

wizyta z dzieckiem u dentysty

Kiedy trzeba udać się na pierwszą wizytę?

Kiedy odwiedzić dentystę? Najlepiej, gdy dziecko skończy pół roku. To właśnie wtedy pojawiają się pierwsze siekacze. Lekarz może sprawdzić, czy proces ząbkowania się rozpoczął, czy przebiega prawidłowo oraz, czy maluchowi zagraża próchnica. Udzieli także porad dotyczących tego, jak czyścić dziąsła oraz zęby, na co zwracać uwagę, aby zapobiec próchnicy, a także, co zrobić, aby zęby wyrosły zdrowe i mocne. To porady na wagę złota, dlatego nie odwlekajmy wizyty w czasie. Na kontrolę udajemy się co około 3 miesiące, aby upewnić się, że w buzi nie dzieje się nic niepokojącego.

O czym trzeba pamiętać przed wizytą?

Jeszcze zanim pojawią się u malucha pierwsze ząbki i zapiszemy go na wizytę, trzeba pamiętać o czyszczeniu dziąseł. Najlepiej robić to nawiniętym na palec gazikiem, ligniną lub specjalnie przeznaczonym do tego celu czyścikiem nałożonym na palec – uprzednio trzeba go namoczyć w przegotowanej wodzie. Jak najwcześniej warto także zacząć używać szczoteczki. Dzięki temu dziecko wyrobi sobie nawyk mycia zębów. Wybieramy szczoteczki dostosowane do wieku malucha. Dla najmłodszych odpowiednie będą te, które są oznaczone symbolem “0-2”.

Kupmy dwie szczoteczki – jedna będzie przeznaczona do zabawy, przez co maluch oswoi się z przedmiotem – z kolei drugą myjemy dziecku zęby. Możemy używać szczoteczki tradycyjnej lub elektrycznej z końcówką dla dzieci. Stosujemy pasty do zębów przeznaczone dla dzieci. Są one kolorowe, mają owocowe smaki, dlatego dzieci chętnie je stosują. Oczywiście wybieramy pasty dopasowane do wieku malucha.

Odpowiednie mycie zębów

Trzeba pamiętać o myciu dziecięcych zębów po każdym posiłku. Najważniejsze będzie jednak dokładne mycie zębów po kolacji. To dlatego, że nocą bakterie mają największe pole do działania. Istotne będzie prawidłowe mycie dodatkowo po każdym słodkim posiłku. W nocy dajemy maluchowi do picia wodę bądź herbatę bez cukru.

To, o czym musimy dodatkowo pamiętać, to systematyczne fluoryzowanie zębów. Zabieg polega na pokrywaniu wyleczonych i umytych ząbków lakierem z fluorem. U dzieci trzeba powtarzać zabieg co 3 miesiące. Koszt zabiegu w gabinecie stomatologicznym to ok. 30-80 zł. Niektóre gabinety takie jak np. Dent Kraków oferują bezpłatne przeglądy uzębienia dla dzieci i dorosłych. Jest to świetna alternatywa dla naszego dziecka, które w bezstresowych warunkach może poznać swojego dentystę, nabrać do niego zaufania a dodatkowo sprawdzić stan uzębienia.

Najważniejsze jest także jak najwcześniejsze nauczenie malucha samodzielnego szczotkowania zębów. Kontrolujmy dziecko podczas mycia, aby nie wyrządziło sobie krzywdy.

Bezwzględne umówienie wizyty

Koniecznie trzeba odwiedzić dentystę, gdy dziecko ma już wszystkie zęby mleczne. Przeważnie jest to w momencie, gdy maluch skończy 3-4 lata. To wtedy lekarz może ocenić, czy wszystkie zęby rozwinęły się prawidłowo. Skontroluje również, czy pociecha ma dobry zgryz. Ma to wpływ na prawidłowe wyżynanie się zębów stałych.

Stomatolog powinien również sprawdzić, czy nie wystąpiły początki choroby próchnicowej. Pamiętajmy, że zwlekanie z wizytą, gdy na zębie dziecka widać jakąkolwiek zmianę, np. matową plamkę czy ciemną dziurę, może doprowadzić do ogromnego bólu u dziecka, a w efekcie lęk przed dentystą. Zmiany to znak, że kwasy, które powstają pod wpływem bakterii znajdujących się w buzi, zniszczyły szkliwo, dostały się do wnętrza zęba oraz penetrują zębinę. Jak najszybciej udajmy się wtedy do dentysty.

dziewczynka myjąca zęby

Szybka reakcja

Trzeba pamiętać, że jeśli ząb nie zostanie szybko i odpowiednio zabezpieczony przez stomatologa, próchnica dojdzie aż do miazgi. Zęby mleczne także wymagają leczenia i pod żadnym pozorem nie powinniśmy tego bagatelizować.

Mleczaki mają inną budowę niż zęby stałe, dlatego w tym przypadku próchnica rozwija się bardzo szybko. Z jednego zęba niemal natychmiastowo przenosi się na inne, atakuje także wyżynające się zęby stałe. Może również doprowadzić do rozmaitych powikłań, które wymagają usunięcia zęba. Stomatolodzy podkreślają także, że zbyt wczesne usunięcie mleczaka może spowodować w przyszłości wadę zgryzu.

Wybór dobrego specjalisty

Dobry dentysta to już połowa sukcesu. Możemy poprosić o radę znajomych lub sprawdzić opinie o danym gabinecie w sieci, np. na forach, portalach społecznościowych. Pamiętajmy także, aby zweryfikować opinię, umawiając się np. na wstępną wizytę. Oprócz odpowiednich kompetencji, lekarz musi mieć także dobry kontakt z małymi pacjentami. Może być to pedodonta, choć nie jest to konieczne.

Doświadczony specjalista potrafi odwrócić uwagę dziecka i sprawić, że nie będzie się ono bać. Szybko i bezboleśnie sprawdzi stan uzębienia i przeprowadzi konieczne zabiegi. Prywatne gabinety oraz kliniki są wyposażone w nowoczesne sprzęty. To dlatego najmłodsi pacjenci mogą czuć się komfortowo.

Wyposażenie gabinetu

Maluch już na poczekalni powinien czuć się dobrze. Warto sprawdzić zdjęcia danej kliniki. Na ścianach mogą wisieć kolorowe obrazki, zdjęcia postaci z bajek. Standardem jest obecnie również kącik do zabawy z kredkami, układankami czy klockami.

Jeśli dziecko jest zajęte zabawą, szybko zapomni, gdzie tak naprawdę się znajduje. Zniknie także lęk przed nieznanym. W gabinetach dentystycznych często dominują pastelowe kolory, które są przyjazne dla oka dziecka. Dzięki temu czuje się ono bezpieczne.

Przebieg wizyty

Przeważnie dzieci do 3. roku życia siedzą na kolanach mamy lub opiekuna. Dzięki temu maluch czuje się bezpieczniej i nie boi się specjalisty. Często również młodsze dzieci chętnie siadają same na fotelu. Jeśli pociecha upiera się, że rodzic ma zostać w gabinecie, oczywiście możemy jej towarzyszyć. Trzeba jednak pamiętać, aby nie utrudniać kontaktu lekarza z dzieckiem.

Zanim wybierzemy konkretną klinikę, sprawdźmy, czy dany stomatolog może pochwalić się dobrymi opiniami. Weźmy pod uwagę wszystkie powyższe czynniki, które mają wpływ na cały przebieg wizyty. Nie straszmy dziecka wizytą u lekarza, starajmy się, aby było pozytywnie nastawione.

Herbatka koperkowa – zalety i wady

0
Herbatka koperkowa - zalety i wady

Koper włoski to nieodłączna część kuchni polskiej, znamy go z dzieciństwa. Znamy jego niepowtarzalny smak i aromat. Jest to aromatyczne warzywo, które pochodzi z regionu basenu Morza Śródziemnego. Koper włoski, również jest znany jako fenkuł.

Wyprawka dla maleństwa – dlaczego warto kupić rożek niemowlęcy

0
Wyprawka dla maleństwa - dlaczego warto kupić rożek niemowlęcy

Kompletowanie wyprawki dla maleństwa w czasie oczekiwania na jego narodziny to jeden z pierwszych obowiązków przyszłych rodziców. Z jednej strony jest to tak naprawdę ogromna przyjemność, gdyż oznacza pierwsze zakupy dla swojego dziecka, a z drugiej wiąże się ze zwiększonym poziomem odpowiedzialności. Chcemy być przecież być właściwie przygotowani na przyjście Maleństwa na świat. Pewne rzeczy i odzież są w wyprawce niezbędne, niektóre traktujemy jako dodatkowe. Jak to jest z popularnym ostatnio rożkiem niemowlęcym?

W poczuciu bezpieczeństwa

Rożek niemowlęcy wygląda trochę niepozornie. Chciałoby się rzec: wygląda jak złożona kołderka i nie wydaje się być niczym odkrywczym. Przyszłych rodziców często dopadają wątpliwości czy ten gadżet jest naprawdę potrzebny. Okazuje się jednak, że jest to bardzo ważny element wyprawki dziecka, którego nie warto pomijać dokonując zakupów. Zwykle zastawiając się nad zakupem rożka, rozważamy jego zastosowanie i komfort z perspektywy mamy. Ma on ułatwić karmienie, noszenie czy usypianie noworodka. Tymczasem główną zaletą używania rożka jest pomoc maleństwu w adaptacji się w całkowicie nowym dla niego środowisku. Dzięki ciepłemu, przyjemnemu i miękkiemu „kokonowi” możemy stworzyć swojemu nowo narodzonemu dziecku miejsce bezpieczne i ciepłe, nieco podobne do tego w brzuchu mamy. Mamy, które stosowały na co dzień rożek niemowlęcy potwierdzają, że ich dzieci lepiej wówczas śpią i szybciej się uspokajają. Ten niepozorny gadżet zdobył zaufanie i pozytywne opinie mam. Korzyści z jego używania płyną dwukierunkowo: dla maleństwa oraz jego matki.

Rożek ma znaczenie

Pamiętajmy, że rożek niemowlęcy będzie w pełni spełniał swoje zadanie, jeśli odpowiednio go wybierzemy. Nie chodzi jedynie o walory wizualne – piękne kolory i wzory, ale przede wszystkim o jak najlepsze dopasowanie do potrzeb noworodka. Rożek dla niemowląt najczęściej jest produkowany jest w dwóch klasycznych rozmiarach: 75×75 i 100×100. Większy może okazać się nieco praktyczniejszy.

Jeśli chodzi o materiał, to rożek powinien być wykonany z bawełny. Jest ona przyjemna w dotyku, przewiewna, higroskopijna oraz antyalergiczna. Ostatnio popularnością cieszy się także tkanina bambusowa, równie korzystna. Cieńsze wersje wybieramy na okres wiosenno – letni i używanie w warunkach domowych, grubsze na zimę. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji i wariantów rożków dla niemowląt, jak chociażby wyjątkowe rożki niemowlęce Kidspace. To, jakie warunki stworzymy swojemu dziecku od pierwszych dni życia przyczynia się do jego prawidłowego rozwoju. Rożek niemowlęcy będzie strzałem w dziesiątkę, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, bliskości i komfortu.

Dlaczego tanie nosidła to zły pomysł

0
Dlaczego tanie nosidła to zły pomysł

Widziałaś kiedykolwiek nosidełka za jedyne 100 złotych? Nie zastanowiło Cię to? Nad wyborem tego sprzętu powinnaś przemyśleć swoją decyzję kilka razy. Niska cena często idzie w parze z fatalną jakością. Produkt, który będzie miał styczność z Twoim maleństwem musi być solidny. Podczas gdy Ty będziesz nosiła dziecko z uśmiechem na ustach, wątpliwego pochodzenia nosidełko może wyrządzić szkrabowi wiele złego.

Nosidełka kupowane są w dużej mierze po to, aby długie spacery i wędrówki, w miejsca gdzie nie wjedzie tradycyjny wózek, były wspaniałą przygodą. Ważne jest, aby podczas noszenia być w 100% pewną, że bobas nie jest narażony na urazy kręgosłupa i delikatnych bioderek. Naruszenie naturalnego rozwoju we wczesnym wieku, może doprowadzić do poważniejszych problemów w późniejszych etapach rozwoju.

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele nosidełek w “atrakcyjnych cenach” co powinno włączyć Twój alarm rodzicielski. W wielu wypadkach niska cena idzie w parze dramatyczną jakością, dlatego stanowczo odradzamy, aby kryterium wyboru był bardzo niski budżet. Zaoszczędzone pieniądze nie są warte zdrowia rozwijającej się kruszynki.

Dlaczego tanie nosidła są niebezpieczne?

Pierwszym istotnym elementem dobrego nosidełka jest posiadanie przez nie taśm regulujących, solidnych klamer oraz panelu, który umożliwia swobodne dostosowanie do ciała maluszka i osoby noszącej. Tanie nosidła w większości przypadków tego nie posiadają. Brak lub słabo wytrzymałe elementy mogą przyczynić się do urazów maluszka. Kolejną z wad nosidełek w niskich cenach jest to, że nie umieścisz w nich bobasa na “odpowiedniej głębokości” . Efektem tego jest niestabilna pozycja oraz główka. Tanie nosidełka odznaczają się także wysoką wagą oraz zajmują dużo miejsca. Nosząc w nich dziecko odczujesz dyskomfort, ponieważ sprzęt, który nie dopasowuje się do ciała będzie Ci ciążył.

Niezwykle istotną kwestią jest, że w nosidełkach nie powinno umieszczać się noworodków, ponieważ nie trzymają one jeszcze stabilnie swojej główki. Idealnym momentem na zakup nosidła jest zatem okres od 3-5 miesiąca życia.

W przypadku nowo narodzonych dzieci lepszym wyborem będą chusty.

Jak wybrać odpowiednie nosidełko?

Kupując nosidełko musisz pamiętać o kilku istotnych kwestiach . Po pierwsze zwróć szczególną uwagę, czy nosidełko jest ergonomiczne, czyli czy bobas znajduje się w nim w odpowiedniej pozycji – M. Sprzętem godnym polecenia są nosidełka LennyLamb, które posiadają certyfikat „Zdrowe dla stawów biodrowych”.

Zbadaj także czy sprzęt posiada rygorystyczne odznaczenia dotyczące jakości materiału. Nosidła z ich brakiem, mogą powodować u maleństwa choroby i alergie, a w przypadku osoby noszącej utrudniać oddychanie skóry. Dodatkowo są one nieprzyjemne w dotyku, a na myśl o założeniu może przyprawiać o dreszcze Ciebie i Twoje dziecko.

Jeżeli lubisz wyglądać zachwycająco, powinnaś sięgnąć po nosidełko z nietuzinkowym designem. Tula, LennyLamb, Isara czy też Zaffiro to jeden z wielu firm dostarczających niezapomnianych wrażeń estetycznych. Z nimi będziesz wyglądać zachwycająco, niezależnie od sytuacji. Wszystkie wyżej wymienione ergonomiczne nosidełka znajdziesz w profesjonalnym sklepie z nosidłami i chustami Tulisie.pl

Tanie nosidełka mimo niskiej ceny, nie pomogą Ci rozwijać bliskości z Twoją pociecha. Zamiast tego mogą być źródłem licznych problemów.  Warto więc postawić na solidny sprzęt do noszenia, aby jeszcze mocniej zglębić więź na linii rodzic-dziecko.

Szkolna wyprawka dla dziecka

0
Szkolna wyprawka dla dziecka

Dziecko w szkole potrzebuje znacznie więcej niż podręczników. Poboczny osprzęt jest niezbędny żeby młody człowiek mógł prawidłowo funkcjonować w codziennej szkolnej rzeczywistości. Artykuły szkolne to szeroki wachlarz opcji, z którymi prędzej czy później każdy rodzic będzie musiał się zapoznać. Sfera jest tu bardzo szeroka – od plecaków szkolnych po cyrkle i ekierki. Artykuły szkolne to zarówno „drobnica” użytkowa jak i większe gabarytowo sprzęty. Różnorodność sprawia, że z jednej strony można szybko dokonać zakupu, a z drugiej łatwo nie trafić z produktem lub kupić za dużo. Zsumowanie wielu różnorodnych przedmiotów potrafi przełożyć się na znaczne koszty.

Kupić artykuły wysokiej jakości

Dziś większości zakupów dokonuje się przez Internet. Konsumenci przyzwyczaili się już do tego, że gdy chcą wysokiej jakości produkt to nie muszą dotykać go ze wszystkich stron. Zakupy w okresie przed rozpoczęciem roku szkolnego dalej stanowią bardzo złożony problem. Sklepy stacjonarne i papiernicze są oblegane przez rodziców, którzy szybko za jednym zamachem chcą wszystko kupić. Sprawia to jednak wiele potencjalnych problemów. W sklepach stacjonarnych zazwyczaj wszystkiego nie ma. W efekcie trzeba udawać się do kilku placówek (które najpierw trzeba znaleźć), by zrealizować listę zakupów. To wszystko przeciąga się w czasie, w którym trzeba, co rusz kalkulować ile się już wydało i ile jeszcze do wydania zostało. Nie dziwi wtedy fakt, że ten stresujący dla rodzica okres, dorośli chcą przeżyć jak najszybciej. Artykuły szkolne kupowane w sieci to świat sam w sobie. Warto znaleźć profesjonalny sklep internetowy, który będzie miał wszystko poszeregowane na odpowiednie kategorie oraz subkategorie produktowe. Dzięki temu znalezienie potrzebnych rzeczy na szkolną wyprawkę będzie znacznie prostsze i szybsze.

Kupić jakość z sieci

W sieci bez problemu znajdzie się wiele profesjonalnych sklepów z artykułami papierniczymi do szkoły, czy biura. W ich ofercie szybko można odnaleźć odpowiednie przedmioty do szkolnej wyprawki. W rezultacie skompletowanie i zrealizowanie szkolnej listy zakupów jest znacznie prostsze i szybsze. Kupowanie z sieci to również spora oszczędność. Sklepy internetowe mają znacznie mniejszą marżę niż sklepy stacjonarne oraz o wiele większy wybór jakościowych przedmiotów różnych marek. Kupowanie artykułów szkolnych z sieci jest inwestycją, która szybko się zwraca zarówno w krótko jak i długoterminowym rozrachunku.

Solidne i trwałe torebki damskie – jak je rozpoznać?

0
Solidne i trwałe torebki damskie – jak je rozpoznać?

Zdecydowana większość współczesnych kobiet kocha zakupy. Spędzenie całego dnia w centrum handlowym pełnym rozmaitych sklepów to dla pań żaden problem. Nikogo już nie dziwi sobota spędzona w sklepach z odzieżą damską wraz z przyjaciółkami, chłopakiem, narzeczonym czy mężem. Taka forma relaksu stała się normą akceptowaną w społeczeństwie. Nawyk robienia zakupów przeniósł się również do sieci, gdzie wymarzone produkty można nabyć znaczni szybciej niż w sklepach stacjonarnych. Panie nie mają najmniejszych problemów z realizacją zamówień przez Internet. Wśród często kupowanego przez klientki asortymentu znajdują się torebki damskie. Nic w tym dziwnego, ponieważ torebka damska od zawsze stanowiła jeden z najważniejszych elementów kobiecej garderoby. Strój pozbawiony dodatku w postaci modnej torebki damskiej wydaj się być wybrakowany. Na co trzeba koniecznie zwracać uwagę, by kupić solidną i trwałą torebkę damską, która okaże się nie tylko ładna, ale również praktyczna? Podpowiadamy w poniższym artykule.

Co charakteryzuje doskonałe torebki damskie?

Modne torebki damskie to obecnie głównie torebki skórzane. Ten trend pojawił się na światowych wybiegach i w garderobach wielu pań podążających za nieustannie zmieniającą się modą, nie bez przyczyny. Torebka damska skórzana jest solidna i elegancka. W dodatku nie należy wcale do drogich modeli. Damska torebka nie musi kosztować kilku tysięcy, nawet gdy wykonano ją z wysokojakościowego materiału. Torebki damskie z skóry naturalnej można znaleźć w przystępnych cenach, o ile rzeczywiście dokładnie przeglądamy dostępne na rynku oferty. Należy przyznać, że obecnie pojawiają się one licznie. Dlatego tak cenna staje się umiejętność unikania tandety. Producenci modnych torebek damskich prześcigają się między sobą w wymyślaniu strategii reklamowej oraz ulepszaniu swoich produktów. Zadaniem świadomej konsumentki jest umiejętnie odróżniać torebki damskie ze skóry naturalnej, które wyprodukowano z tkanin skóropodobnych od prawdziwych torebek skórzanych. Łatwo to sprawdzić dokładnie czytając specyfikacje produktu oraz przyglądając się samej skórze. Torebka damska ze skóry naturalnej wykonana z użyciem np. skóry bydlęcej będzie charakteryzowała się specyficznym zapachem, na jaki warto zwrócić uwagę. Torebki skórzane kupowane przez Internet stanowią większe wyzwanie, ale w tym przypadku najlepiej zapoznać się z rekomendacjami klientów. Jeżeli wiele z nich będzie pozytywnymi bez wahania można kupić wymarzoną torebkę damską. W przeciwnym wypadku lepiej poszukać innej torebki skórzanej by uniknąć nieudanego zakupu i konieczności jego zwrotu, który nie zawsze jest dziecinnie prosty. Należy też pamiętać, że torebka damska ze skóry naturalnej nie musi występować jedynie w klasycznych kolorach, takich jak brąz, czerń i popiel. Producenci już dawno temu opanowali sztukę barwienia powierzchni damskich torebek ze skóry, dlatego w szerokim asortymencie wielu z nich oferuje torebki skórzane w kolorze różowym, zielonym, fioletowym itp. Nie rzadko również powstają torebki damskie ze skóry naturalnej, które stanowią projekty łączące ze sobą kilka rodzajów tkanin poza samą skórą. Takie połączenia również spotykają się z sporym zainteresowaniem klientek.

torebki

Solidna i elegancka torebka damska to też dokładność wykonania wszelkich zszyć jej poszczególnych elementów. Wystające, niedocięte nitki, a także ledwie łączące ze sobą dwa skrawki materiału szwy powinny prowadzić do wzmocnienia czujności klientki. Porządne torebki damskie nie posiadają tego typu mankamentów. Podobnie w kwestii wszelkich zdobień, które najczęściej mają torebki damski ze skóry naturalnej. Jeżeli zdobienia są ruchome nie warto w taki model inwestować, ponieważ prawdopodobieństwo uszkodzenia torebki damskiej jest tu bardzo wysokie. Modne torebki damskie powinny posiadać solidnie przymocowane koraliki czy przygotowane hafty, które mają ozdabiać ich powierzchnie przez możliwie jak najdłuższy okres czasu. Kupowani torebki skórzanej, którą po dwóch tygodniach lub miesiącach można wyrzucić na śmietnik zupełnie mija się z celem. Konieczność jej naprawy to strata pieniędzy i czasu. Dlatego należy upewnić się, że wszelkie zdobienia wykonano z należytą starannością. Wtedy rzeczywiście wymarzona torebka damska ze skóry naturalnej jest warta zachodu w postaci wydania na nią określonej sumy pieniędzy oraz przeznaczenia czasu na odszukanie tej jedynej wśród tysięcy ofert damskich torebek na rynku. W naszej ocenie warto poszukując dobrej jakości torebek na sprawdzone marki, które nigdy nie zejdą z jakością poniżej pewnego poziomu po to, aby właśnie nie psuć marki. Jeżeli szukasz właśnie takiej marki to powinnaś zajrzeć na stronę z torebkami pod poniższym linkiem: https://paoloperuzzi.it/ona/15-torebki-damskie

skorzana torebka

ZOBACZ TEŻ