środa, Listopad 22, 2017

Kiedy konieczna jest wizyta u ginekologa dziecięcego?

0

Problemy natury ginekologicznej dotyczą nie tylko dojrzałych kobiet, które miesiączkują i prowadzą życie seksualne. Dziewczynki także mogą mieć problemy z budową i funkcjonowaniem narządów rozrodczych. Wówczas należy się udać do ginekologa dziecięcego. Jakie symptomy powinny nas do tego skłonić i jak wygląda wizyta u ginekologa specjalizującego się w leczeniu dzieci?

Czy to już? Sprawdź typowe objawy porodu

0

Wyznaczony przez lekarza termin porodu zbliża się wielkimi krokami? Zastanawiasz się, czy będziesz w stanie rozpoznać jego pierwsze symptomy – tak, by w odpowiednim czasie udać się na porodówkę? Chociaż objawy porodu to coś, co trudno przeoczyć, poznaj te najbardziej charakterystyczne.

Jak wybrać kołdrę obciążeniową dla dziecka?

0

Kołdra obciążeniowa nie jest zwykłą pierzyną, którą można otulić się do snu. To bowiem specjalistyczny produkt medyczny, który musi być dobrany odpowiednio na pacjenta, ponieważ może on pomóc mu walczyć z bezsennością albo zredukować objawy innych, poważnych schorzeń. Jak zatem wybrać odpowiedni produkt?

Nie możesz się wyspać? – Jak radzić sobie z bezsennością w trakcie ciąży

0

Problemy ze snem dotyczą naprawdę wielu ciężarnych kobiet. Hormony oraz gwałtowne zmiany w Twoim organizmie mogą bezpośrednio przyczynić się do takich dolegliwości jak bezsenność.

Niania w roli korepetytorki

0

Odrabianie lekcji to pierwszy poważny obowiązek w życiu dziecka. Oczywiście nie oznacza to, że maluch od pierwszych dni będzie radził sobie sam. Problemem może być nie tylko stopień trudności prac domowych, ale i kwestia organizacji pracy i skupienia się. Dlatego dziecko ma prawo oczekiwać pomocy od rodziców lub niani.

Kobieta przy nadziei zimą, czyli kilka słów o modzie ciążowej

0

Nie ulega wątpliwości, że zima to jedna z najbardziej wymagających pór roku. Nie tylko dla dzieci czy starszych osób, ale również dla przyszłych mam. Współczesne ciężarne nie tylko bowiem chcą czuć komfort i wygodę, ale również pragną wyglądać atrakcyjnie. Dlatego moda ciążowa obfituje w szereg niezliczonych propozycji. I choć letnie stylizacje stwarzają szerokie pole do popisu, te zimowe wcale nie pozostają gorsze.

Back to school, czyli jak przygotować ucznia na nowy rok szkolny

0

Długa przerwa wakacyjna to wspaniały czas, gdy dzieci zapominają o obowiązkach szkolnych i wspaniale się relaksują. Jednak jak każde wolne dni, przerwa wakacyjna także kiedyś się kończy i niestety trzeba znów wrócić do szkoły. Zatem w jaki sposób przygotować naszych podopiecznych na ten często trudny powrót? O czym w szczególności powinniśmy pamiętać?

Dekoracje urodzinowe dla dziecka – co wybrać na roczek?

0

Świętowanie pierwszych urodzin dziecka to już tradycja i choć rodzice zdają sobie sprawę, że dziecko takich urodzin nie będzie pamiętało, to mimo wszystko chętnie je organizują, zapraszając na nie członków rodziny i bliskich przyjaciół. Wspólne świętowanie buduje więź i pozwala uczcić kolejny ważny etap w życiu rodziny.

Czy krem do twarzy jest polecany dla starszych osób?

0

W pewnym wieku kobiety zaczynają akceptować swój wygląd – twarz pokrytą zmarszczkami, skórę z utraconą jędrnością i elastycznością. Uważają, że „przecież nic już nie mogą zrobić”. Niestety takie przeświadczenie może być znacznie poważniejsze w skutkach. Oprócz wspomnianych zmarszczek i braku jędrności, skóra staje się coraz bardziej podatna na podrażnienia, nie jest odpowiednio chroniona przed niekorzystnym wpływem środowiska, z dnia na dzień staje się coraz słabsza.

Sto lat to za mało

0

Średnia długość życia w Polsce to 77 lat. Z jednej strony to nie wiele ale jednak na tyle dużo by mieć problem ze zorganizowaniem oryginalnego przyjęcia na każde z nich. Warto jednak jest próbować i przekraczać granice własnej wyobraźni urządzając tematyczne imprezy, na których talerzyki urodzinowe w duchu wymyślonego klimatu dodadzą specyficznego charakteru zabawie. Wersja jednorazowa tego typu naczyń oszczędzi też kłopotu ze sprzątaniem nawet po bardzo dużej ilości zaproszonych gości.