Dezynfekcja rąk na wyjeździe

Kiedy wybieramy się w podróż, to z reguły bardzo trudno będzie w czasie podróży o dostęp do wody. Nie mamy więc możliwości zlikwidować bakterii i wirusów. Na wyjeździe jednak jest to bardzo potrzebne, bo korzystamy wtedy zazwyczaj z publicznych toalet i innych miejsc, gdzie niestety jesteśmy narażeni na wszelakie bakterie i wirusy. Możemy jednak bardzo łatwo poradzić sobie z tym problemem.

Płyny dezynfekujące ręce

Płyn dezynfekujący do rąk bardzo przydaje się na wyjazdach. Pozwala odkazić ręce bez wody, co zdecydowanie ułatwia zadanie, kiedy nie mamy możliwości skorzystania z wody i mydła. Na rynku mamy bardzo wiele tego typu produktów i dzięki temu możemy wybrać taki, jaki będzie nam odpowiadał pod każdym względem.

Mały rozmiar tego typu produktów sprawi, że bez problemu zmieści się w każdej torebce. Możemy mieć go więc zawsze przy sobie, co zdecydowanie pomaga, bo nie zabiera dodatkowego miejsca w podróżnej kosmetyczce.

Najlepsze płyny dla dzieci

Płyn dezynfekujący do rąk, mogą używać także dzieci. Jest to bardzo dobra wiadomość, bo to ręce dzieci brudzą się najszybciej. Małe dzieci dotykają wszystkiego co jest w zasięgu ich wzroku i bardzo często ich dłonie lądują w buzi. Są więc szczególnie narażone na zakażenie wszelkimi wirusami.

Możemy kupić płyn np z wyciągiem z aloesu, który dodatkowo nam ręce nawilży. Dzięki temu nie wyrządzi nam szkody, a my będziemy cieszyć się czystymi dłońmi bez użycia wody, bez żadnej szkody dla naszej skóry. Płyny z dodatkowym składnikiem nawilżającym mają także o wiele lepszy zapach więc z przyjemnością się je używa.

Na jaki płyn najlepiej się zdecydować?

Musimy pamiętać, że płyny tego typu zawierają bardzo dużo alkoholu. To właśnie on pozwala znacznie zminimalizować drobnoustroje. Oczywiście nie likwiduje ich całkowicie, ale sprawia, że dłonie są na tyle odkażone, że nie powodują już zagrożenia dla naszego zdrowia, a raczej bakterie znajdujące się na nich go nie powodują.

Najlepiej jednak wybierać płyny do dezynfekcji rąk z jakimś składnikiem, który je nawilża. Alkohol bowiem może sprawić, że nasze ręce się przesuszą. Rozwiązaniem jest oczywiście noszenie ze sobą także nawilżającego kremu, ale jeśli kupimy płyn z nawilżaczem, to nie będzie to konieczne.

Płyn dezynfekujący do rąk znajdziesz w ofercie E-hihiena24.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ