Dziecięcy fotelik

Masz małe dziecko albo spodziewasz się go niedługo? W takim razie na pewno planujesz zakup nowoczesnego, wygodnego fotelika dla swojego malucha. Czy wiesz jednak, czym się kierować, dokonując wyboru? Podpowiemy ci!

Waga dziecka a wielkość fotelika

Dzieci rosną niezwykle szybko. Dlatego wybierając fotelik samochodowy, warto zdecydować się na taki, który posłuży przez wiele lat. Specjalnie z myślą o takim rozwiązaniu stworzono foteliki dla dzieci w przedziale wagowym 0-25 kg, takie jak fotelik Summer Baby model Comfort. Może on posłużyć do przewożenia nawet pięcio- czy sześciolatka. Oznacza to, że będzie użytkowany przez bardzo długi czas dla jednego, albo nawet kilkorga dzieci.

Pasy bezpieczeństwa

Maluchy uwielbiają się wiercić i wychodzić z miejsca, w którym je posadzono. Dlatego, aby dobrze zadbać o bezpieczeństwo pociechy, należy umieścić ją w foteliku zaopatrzonym w pięciopunktowe pasy. Dzięki nim dziecko nie ucieknie ze swojego siedziska i będzie w pełni bezpieczne podczas całej podróży. Co więcej, muszą być tak dopasowane, aby nie utrudniały mu siedzenia i były w pełni wygodne.

Regulacja oparcia

Mówiąc o wygodzie dziecka, warto zwrócić uwagę na możliwość odpowiedniego wyregulowania oparcia. Dzięki temu będzie ono mogło usiąść dokładnie tak, jak będzie dla niego najlepiej, zarówno pod względem komfortu, jak i zdrowia. Należy pamiętać, iż rozwijający się, młody organizm nie powinien być narażony na niesprzyjające czynniki, które mogłyby spowodować powstawanie zwyrodnień kręgosłupa. Należy także zwrócić uwagę na zagłówek, który powinien być adekwatny do wzrostu dziecka i dobrze podpierać oraz zabezpieczać jego główkę.

Miękki siedzisko

To kolejny element, który jest kluczowy, aby podróż była dla malucha radością i ciekawą przygodą, a nie chwilą udręki. Miękki siedzisko, takie jak w modelu Comfort, dostępnym pod adresem: https://niecodziennegadzety.pl/DZIECIECY-FOTELIK-SAMOCHODOWY-0-25-KG-p36043, jest gwarancją, iż każda pociecha radośnie podejdzie do nowego, odwiedzanego miejsca.

Łatwość czyszczenia

Kolejna sprawa, na którą warto zwrócić uwagę, to łatwość utrzymania czystości na foteliku. Dzieci często bawią się na nim, jedzą, piją i wchodzą z bucikami, które nie zawsze są idealnie czyste. Dotyczy to zwłaszcza starszych pociech, które już samodzielnie potrafią wdrapać się na swoje miejsce i chętnie spożywają posiłki w czasie przejażdżek.

Zdejmowane wkładki i pokrowce z miękkiego materiału to najlepszy wybór, jakiego można dokonać. Dzięki takiemu rozwiązaniu możliwe jest szybkie ich upranie, co przekłada się na zawsze czyste, świeże i pachnące miejsce dla dziecka.

Podsumowanie

Kierując się tymi kilkoma podpunktami, bez wątpienia uda ci się wybrać odpowiednie siedzisko. Decydując się na fotelik, nie zapomnij także o jego wyglądzie: elegancki, schludny i nowoczesny na pewno będzie prezentował się doskonale w twoim aucie. Bogactwo kolorów modelu Comfort Summer Baby to jedna z możliwości, jaką masz, aby dobrać go odpowiednio do swojego – i dziecka – gustu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ