Idealny porządek w dziecięcym kąciku

Pokój dziecka, czyli dziecięce królestwo, kraina wyobraźni, wypełniona po brzegi rozmaitymi zabawkami i innymi akcesoriami, kolorowy kącik, w którym ciężko utrzymać idealny porządek. Czy na pewno? Nic bardziej mylnego! Grunt to odpowiednia organizacja dziecięcych skarbów!

Zacznij od segregacji

Na podłodze leżą porozrzucane książeczki i klocki, na łóżku walają się maskotki, a z szaf wysypują się inne zabawki – na widok bałaganu w pokoju Twojej pociechy opadają Ci ręce? Utrzymanie idealnego porządku w kąciku malucha to niełatwe zadanie – to fakt. Jednak wykorzystując kilka prostych trików i pomocnych akcesoriów, znacznie poprawisz wygląd pokoju dziecka. Będzie panował w nim, może nie idealny, ale akceptowalny ład!

Porządkowanie zacznij od… wyrzucenia zbędnych rzeczy. Bez żadnych sentymentów i rozmyślań pozbądź się wszystkich zabawek, którymi Twoje dziecko się nie bawi – z pewnością jest ich mnóstwo. Dawno nieużywane pluszaki, lalki czy samochodziki tylko leżą i się kurzą, zajmując cenne miejsce w dziecięcej przestrzeni. Dokonaj dokładnej selekcji. Zniszczone zabawki wyrzuć, a te, które są dobrym stanie, oddaj bardziej potrzebującym dzieciom. 

Organizacja zabawek w pokoju dziecka – sprawdzony sposób

Najlepszym sposobem na utrzymanie porządku w pokoju dziecka jest przypisanie miejsca każdej zabawce. Maluch powinien wiedzieć, gdzie odłożyć rzeczy, którymi już się nie bawi. 

W pokoju Twojej pociechy nie może zabraknąć praktycznych skrytek do przechowywania zabawek. Doskonale sprawdzają się do tego materiałowe kosze. Kosze nie tylko są bardzo pojemne, ale także mogą stanowić ciekawą ozdobę dziecięcego królestwa. 

Na rynku znajdziesz różne rozmiary koszy na zabawki – duże o średnicy ok. 40 cm i wysokości ok. 50 cm, a także mniejsze o średnicy 25-30 cm i maksymalnej wysokości do 35 cm. W większych pojemnikach można przechowywać pluszaki czy duże lalki, a w niewielkich – klocki, lalki Barbie, resoraki i inne drobne zabawki. 

Chcesz kupić porządny kosz na zabawki? Sprawdź ofertę sklepu internetowego Kidspace! Jego propozycją są małe i duże pojemniki w najróżniejszych wzorach i kolorach. W asortymencie znajdziesz m.in. model w odcieniu pięknego, pudrowego różu ozdobiony bajkowym jednorożcem, czy też błękitną wersję w obłoczki. Kosze wykonano z miękkiego, przyjemnego w dotyku materiału MInky, oznaczonego certyfikatem Oeko-Tex Standard 100. 

Nauka sprzątania – przepis na porządek

Twoim zadaniem jako rodzica jest nauczenie malucha odkładania zabawek na miejsca po skończonej zabawie. Zacznij od wspólnego porządkowania. Wpleć w ten żmudny proces odrobinę zabawy. Pokaż swojej pociesze, że sprzątanie może być fajne! Twoje zaangażowanie z pewnością przełoży się na realne efekty. Wykształcisz w swoim dziecku nawyk regularnego sprzątania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ