Jaką tablicę do szkoły wybrać

Klasyczne tablice szkolne kredowe w szkołach powoli odchodzą do lamusa. Nie dlatego, że nie spełniały swojego zadania – po prostu na rynku pojawiły się fantastyczne tablice interaktywne, które pozwalają wykonywać dużo więcej operacji. Mogą one świetnie sprawdzać się w szkołach podejmujących nowoczesny system nauczania, z wdrażaniem narzędzi interaktywnych, które wspierają nauczanie dzieci i młodzieży.

Co potrafią nowoczesne tablice magnetyczne?

Oferowane współcześnie tablice mają powierzchnię wykonaną z wysokiej jakości ceramiki. Sprawdza się ona jako klasyczna tablica suchościeralna, ale również jako nowoczesne narzędzie do projekcji – współdziałające z projektorami, oraz sprzęt do wielozadaniowej pracy. Dzięki klawiszom funkcyjnym, funkcji multi gesture, możliwości zoomowania palcami i wielu innym intuicyjnie dopasowanym opcjom, tablice interaktywne dużo skuteczniej zachęcają uczniów do kreatywności i podejmowania działań związanych z edukacją w klasie.

Prawidłowy wybór tablicy

Współczesna tablica interaktywna daje dużo więcej możliwości niż tablice kredowe. Można po niej pisać w sposób klasyczny, za pomocą pisaków, ale także wykorzystywać i prezentować dzięki niej zasoby internetowe, rysować, tworzyć grafiki i robić wiele innych operacji. Tablice nowoczesne są wykorzystywane nie tylko w elitarnych szkołach, uczących na przykład przyszłych programistów czy grafików komputerowych ich fachu z wykorzystaniem multimediów. To także wspaniałe narzędzie do nauczania dzieci i młodzieży, która zna i lubi urządzenia multimedialne. Wybierając tablicę warto zwrócić uwagę na jej rozmiar oraz indywidualne funkcje, na przykład możliwość użytkowania jej przez więcej niż jednego użytkownika jednocześnie, co może być korzystne przy różnego rodzaju pracach grupowych z uczniami.

Dlaczego warto zastąpić klasyczną tablicę tą interaktywną?

Standardowa tablica kredowa dawała jedynie możliwość zapisywania kredą wzorów, rysunków czy liter. Tablica interaktywna rozszerza możliwości nauczyciela w pokazywaniu uczniom ciekawych zagadnień, na przykład tych znalezionych przez niego w Internecie. Nie wymagają one w większości żadnych sterowników – są gotowe do użytku po podpięciu do dowolnego komputera z zainstalowanym właściwym systemem operacyjnym. Nie generują dodatkowych kosztów eksploatacji, gdyż nie ma konieczności pisania po nich zużywającą się kredą bądź pisakami. Do pełnego wykorzystania możliwości tablicy wystarczy tylko jeden komputer, co zdecydowanie ułatwia nauczycielom wykładanie przedmiotu i wyjaśnianie jego zawiłości.

Sprawdź najlepsze tablice interaktywne w sklepie https://mojebambino.pl/3441-tablice-multimedialne

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ