Postaw na kreatywne zabawki

Kreatywność to w obecnych czasach niezwykle pożądana cecha, z którą wiąże się duża doza samodzielności. Jeśli chcemy, aby nasze dzieci dobrze sobie radziły w przyszłości, warto zadbać o rozwój tej kluczowej cechy już od najmłodszych lat. W jaki sposób to zrobić, aby połączyć przyjemne z pożytecznym?

Jak rozbudzić w dziecku kreatywność? – malowanie i prace ręczne

Prace ręczne to najlepszy sposób na rozwinięcie w dziecku kreatywności. Każdy maluch uwielbia tworzyć, w czym pomocne są wyklejanki, kompozycje przestrzenne, kolorowanki i malowidła. Malować można za pomocą farb, kredek oraz wszystkiego co mamy pod ręką. Dzięki temu dziecko uczy się planowania, podejmowania decyzji, wyrażania swoich emocji oraz obserwowania i obrazowania otaczającego świata. Pozwólmy więc dziecku poeksperymentować i wyposażmy je w dobrej jakości pędzle, brokaty, flamastry, kleje, kredki i inne ciekawe akcesoria, które są dostępne na rynku.

Świetną opcją jest zakup puzzli, które dziecko z chęcią będzie układało w celu zobaczenia obrazka. Sprawdzą się też kreatywne zestawy typu formy do robienia odlewów z gipsu, formy do wykonywania kartonowych domów, a także do tworzenia wazonów i garnków z gliny.

Modeling i teatr oraz zabawki naukowe

Małe damy uwielbiają wszelaką biżuterię, spinki i gumki, więc warto kupić im zestaw do samodzielnego komponowania ozdób typu bransoletki i naszyjniki. Dziecko ma okazję do stworzenia kreatywnego dzieła i ćwiczenia palców. Z kolei zabawa w teatr również rozwija kreatywność. Naśladowanie dorosłych, przebieranki, odgrywanie scenek – to wszystko pobudza wyobraźnię i pozwala dziecku wyrazić siebie. Można kupić gotowy strój lub uszyć własnoręcznie ciekawe kostiumy dla swoich pociech, które będą przez nie zaprojektowane.

Z kolei zabawki naukowe pozwalają poszerzyć dziecku wiedzę z zakresu fizjologii ludzkiego ciała i zjawisk fizycznych. Dzięki temu maluch ma okazję zdobycia w przystępny sposób wielu cennych informacji, co zaprocentuje w przyszłości. Wybierając w sklepie zabawkę, zwracajmy uwagę na to, czy przyczyni się ona do rozwoju naszego dziecka i czy nie będzie ograniczała ona jego kreatywności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ