Rodzaje operacji plastycznej nosa

Decydując się na wykonanie operacji plastycznej nosa każdy pacjent powinien zapoznać się z metodami wykonywania tego zabiegi. Istnieją dwa rodzaje korekcji plastycznej nosa – otwarta i zamknięta.

Korekcja nosa metodą otwartą

Pierwsza korekta nosa metodą otwartą, polega na nacięciu nosa na kształt litery „W” prostopadle do przegrody, na słupku nosa. Dzięki takiemu nacięciu nosa chirurg plastyczny bądź laryngolog ma możliwość odsunięcia tkanki w celu uwidocznienia struktury, którą chce zoperować. Metoda otwarta ma wiele zalet do których należy min. łatwy dostęp do operowanych części, możliwość nadania perfekcyjnego kształtu chrząstce. Wadą pojawiającą się podczas stosowania tej metody jest obrzęk, który utrzymuje się stosunkowo długo oraz blizny, które choć niewidoczne gołym okiem pozostają po korekcie nosa. Korekcję nosa tą metodą poleca się głównie osobom, które cierpią na asymetrię nosa, bądź są posiadaczami tzw. nosa siodłowego Metoda ta dobrze się sprawdza w celu likwidacji niewielkich skrzywień, poleca się ją w przypadkach, kiedy wymagane jest uzupełnienie kości bądź części chrzęstnych nosa.

Korekcja nosa metodą zamkniętą

Metoda zamknięta to drugi rodzaj korekty nosa, która polega na wykonaniu cięć wewnątrz nosa. Jest to metoda, dzięki której po operacji nie pozostają żadne blizny. Operacja plastyczna nosa warszawa metodą zamkniętą polega na odseparowaniu kości nosa od skóry i innych tkanek, następnie na łamaniu kości nosa lub ich nacinaniu w celu uzyskania pożądanego kształtu. Metoda zamknięta umożliwia nam operowanie zarówno chrzęstnych, jak i kostnych części nosa.  Tuż po operacji plastycznej nosa tą metoda może wystąpić jest m.in. obrzmienie, ból i zaczerwienie okolicznych tkanek nosa. Jest to jednak normalna reakcja organizmu związana z chirurgicznym naruszeniem ciągłości tkanek. Czas trwania operacji korekcji nosa metodą zamkniętą jest krótszy od otwartej i zajmuje do 3 godzin. Septoplastyka tzw. prostowanie krzywej przegrody nosowej jest jednym z zabiegów wykonywanych metodą zamkniętą. Ten rodzaj korekcji plastycznej nosa polecany jest osobom, które chcą zmienić kształt nosa poprzez skorygowanie jego długości i wysokości.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ