łóżko safari

Ekologiczne wnętrza to hit najnowszych trendów aranżacyjnych tego sezonu, który sprawdza się również w dziecięcych przestrzeniach. Odpowiedzią na to jest łóżko safari, które jako element wystroju, na dobre zagościło w trendach aranżacyjnych pokoju dla dzieci. Styl tego rodzaju posiada również wiele zalety związanych przede wszystkim z funkcjonalnością. Urządzając pokoik dla dziecka, często nie mamy świadomości, jak wiele szkodliwych substancji znajduje się w pomieszczeniach, z którymi dziecko ma kontakt od pierwszych dni życia. Podpowiadamy zatem, co wybrać i jak urządzić ekopokoik dla dziecka.

Bezpieczne ściany i podłoga w przestrzeniach dziecięcych

Często największą powierzchnię pokoju stanowią ściany, a więc to, czym są pokryte, może najbardziej szkodzić osobom, przebywającym w pomieszczeniu. Świeżo pomalowane dodatkowo „oddychają” emitując parę wodną i różnorodne szkodliwe substancje, takie jak rozpuszczalniki. Warto zatem odpowiednio wcześniej zdecydować się na taką farbę, która posiada odpowiednie testy związane z wydzielaniem szkodliwych substancji. Najlepsze do dziecięcego pokoju są farby akrylowe lub emulsyjne dedykowane dla najmłodszych. Łóżka safari posiadają odpowiednie certyfikaty świadczące o tym, że farby używane do malowania łóżek, nie wpływają negatywnie na dziecko i są dla niego bezpieczne. O takie zabezpieczenie, warto zapytać w sklepie jeszcze przed zakupem odpowiedniego łóżka. Produkty bez takich oznaczeń mogą zawierać rozpuszczalniki i szkodliwe substancje lotne.

Meble z właściwymi atestami

Aranżując dziecięcy pokoik, warto również zwrócić uwagę na bezpieczeństwo mebli. W jaki sposób właśnie one mogą być eko? Jeśli postawimy na te wykonane z drewna i pokryte bezpiecznymi lakierami, bajcą czy farbą, z pewnością sprawdzą się w dziecięcych przestrzeniach. Po czym poznać, że mebel jest pomalowany szkodliwym dla zdrowia barwnikiem? Na pewno nie będzie miał atestu! Zwracaj zatem uwagę na produkty, które posiadają odpowiedni atest. Doskonale sprawdzi się w tym przypadki łóżko safari. Świetnie prezentuje się w przestrzeniach aranżowanych na ekologiczne i boho. Dodatkowo aranżacja tego rodzaju wpływa na dziecko, które uczy się nowych kultur i przestrzeni. Pokój w stylu ekologicznym to wyjątkowa nauka dla dziecka, które przyswaja to, jak ważna jest troska o ochronę środowiska oraz styka się z zupełnie nową, bardziej naturalną estetyką wnętrza. Warto już od najmłodszych lat budować w najmłodszych ciekawość do świata i zwierząt.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ