Wakacje w górach: kup narty dla dziecka taniej

Sezon narciarski zbliża się wielkimi krokami. Rokrocznie coraz więcej rodziców decyduje się zaszczepić pasję do jazdy na nartach w swoich pociechach – nawet tych najmłodszych. Czy wiesz, że już trzyletnie dziecko może z radością szaleć na stoku? Jeśli chcesz zaopatrzyć malucha w sprzęt dobry i tani, najlepiej zrobić to jeszcze w okresie letnim.

Jeśli spędzacie wakacje w górach, to idealna pora, by zaopatrzyć dziecko w potrzebny do jazdy na nartach sprzęt – w okresie wiosenno-letnim możesz liczyć na najlepsze wyprzedaże. To również dobry czas na to, by oswoić malucha ze stokiem – możecie wybrać się na górski spacer, a w niektórych miejscach nawet spróbować jazdy na igielicie. Na stronie www.wakacjezdzieckiem.pl/wakacje-w-gorach znajdziesz propozycje miejsc, w których działają najlepsze ośrodki narciarskie dedykowane dorosłym, jak i dzieciom.

Narty dla dziecka – jak wybrać najlepsze?

Nowe czy używane? To kryterium powinno być zależne od twojego budżetu. Wielu rodziców decyduje się na zakup nart używanych w obawie, że dziecko nagle znudzi się wypadami na stok. Kupując nowe, kolorowe narty, masz jednak szansę na to, by nieco bardziej zachęcić malucha do jazdy. Narty z ulubionymi bohaterami z kreskówki na pewno przypadną twojemu dziecku do gustu.
To, co ma największe znaczenie, to oczywiście techniczny stan nart. Wystrzegaj się tych, które są widocznie wyeksploatowane i „starego typu”. Chodzi w końcu o to, by twoja pociecha mogła jeździć bezpiecznie, ale i wygodnie.
Narty dla najmłodszych narciarzy (3-5 lat) powinny mieć długość od 60 do 80 centymetrów. Pamiętaj także o tym, że zakup nart powinien być poprzedzony zakupem butów, który może okazać się trudniejszym orzechem do zgryzienia.

Kijki narciarskie dla dzieci

Małym dzieciom kije narciarskie są absolutnie niepotrzebne. Na etapie nauki, najważniejszą umiejętnością, jakie dziecko musi opanować jest ułożenie nart w różnych sytuacjach. Dopiero później – gdy dziecko już swobodnie porusza się na nartach – warto zainwestować w kijki. Jak wybrać odpowiednią długość? Wystarczy, że maluch weźmie kijek w dłoń i oprze go o ziemię. Jeśli ramię zgina się w łokciu pod kątem prostym, kijek ma dobrą długość.

Odzież narciarska dla dzieci

Czy warto inwestować w profesjonalną odzież narciarską dla malucha? A może wystarczy ubrać go w standardowy, zimowy kombinezon? Nie musisz od razu kupować markowych, drogich ubrań, jednak pamiętaj, że odzież stosowana na stoku powinna być przede wszystkim wodoodporna. Przemakające spodnie czy rękawice szybko zniechęcą malucha do jazdy na nartach, a dodatkowo zwiększa ryzyko przeziębienia. Zadbaj więc o odzież z wysokiej jakości materiałów, które chronią przez wilgocią, ale i zapewniają ciepło.
Obowiązkowym elementem wyposażenia dziecka na stoku jest kask. Niezależnie, czy dopiero zaczyna naukę, czy też jeździ świetnie od wielu sezonów.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ