Wózek dziecięcy – podpowiadamy jak wybrać model dla maluszka

0
3128

Przed narodzinami dziecka przyszli rodzice stają przed sporą ilością decyzji. Między innymi muszą zdecydować o wyglądzie wyprawki dla maluszka. W jej skład oczywiście musi wchodzi także wózek, który ułatwi maluchowi przemieszczanie się. Powinien on posiadać kilka istotnych cech, a reszta stanowi dodatki, o których rodzice decydują indywidualnie. Poniżej przedstawiamy to na co warto zwrócić uwagę przy zakupie.

Wózek dziecięcy wielofunkcyjny, czy sama gondola?

Wózki wielofunkcyjne takie jak popularne 2w1, czy 3w1 zagościły już w wielu domach. Nic dziwnego, bowiem są to rozwiązania długofalowe. Wszystko przez to, że w skład 2w1 wchodzi tak gondola jak i spacerówka, a co za tym idzie nie trzeba po upływie kilku miesięcy rozglądać się za kolejnym pojazdem dla dziecka, które już zaczyna podróżować na siedząco. Jeszcze ciekawszą opcją wydaje się być 3w1 gdzie poza gondola i spacerówką dostaje się jeszcze w cenie fotelik samochodowy, który również można nakładać na stelaż. Zdecydowanie ułatwia to sprawę opiekunom, ponieważ jadąc chociażby na zakupy, czy wizytę u rodziny bądź znajomych nie muszą zabierać ze sobą dodatkowego wózka. Co więcej gondola zastąpiona w odpowiednim czasie spacerówką daje ciągłość użytkowania stale dobrze dopasowanego modelu wózka do wieku dziecka. Wózki 2w1 jak i 3w1 wystarczają zazwyczaj do momentu gdy dziecko zaczyna już samodzielnie pokonywać dłuższe dystanse i po prostu rezygnuje się z wózka. Choć oczywiście wielu rodziców, zwłaszcza tych którzy rezygnują z modeli wielofunkcyjnych stosują spacerówki znacznie dłużej. Zazwyczaj jest to podyktowane drzemkami dziecka, które oddaje się im w trakcie spaceru.

Wózek znanej firmy np. Tutis – czy marka ma znaczenie?

Udając się do sklepu stacjonarnego, czy też odwiedzając te internetowe jak np. https://zakupydladzieci.pl/pl/c/TUTIS/303 można zdziwić się jak wielu jest producentów wózków dziecięcych. Posiadają oni zazwyczaj po kilka wiodących modeli, które różnią się od innych konkretną specyfikacją. Niestety nie ma jednoznacznej odpowiedzi na pytanie, którą firmę wybrać. Mianowicie wszystko zależ od własnych preferencji. Pod uwagę przy zakupie należy bowiem brać tak specyfikację techniczną jak i efekt wizualny. W pierwszym aspekcie chodzi głównie o wymiary i wagę wózka, a także rodzaj kół, amortyzatorów, hamulca i zastosowanych zabezpieczeń. Następnie zwracać powinno się uwagę na wykończenie, jakość zastosowanych materiałów, a także dostępność rozmaitych wzorów i barw, które wpływają na postrzeganie wózka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ