Wyprawka dla maleństwa - dlaczego warto kupić rożek niemowlęcy

Kompletowanie wyprawki dla maleństwa w czasie oczekiwania na jego narodziny to jeden z pierwszych obowiązków przyszłych rodziców. Z jednej strony jest to tak naprawdę ogromna przyjemność, gdyż oznacza pierwsze zakupy dla swojego dziecka, a z drugiej wiąże się ze zwiększonym poziomem odpowiedzialności. Chcemy być przecież być właściwie przygotowani na przyjście Maleństwa na świat. Pewne rzeczy i odzież są w wyprawce niezbędne, niektóre traktujemy jako dodatkowe. Jak to jest z popularnym ostatnio rożkiem niemowlęcym?

W poczuciu bezpieczeństwa

Rożek niemowlęcy wygląda trochę niepozornie. Chciałoby się rzec: wygląda jak złożona kołderka i nie wydaje się być niczym odkrywczym. Przyszłych rodziców często dopadają wątpliwości czy ten gadżet jest naprawdę potrzebny. Okazuje się jednak, że jest to bardzo ważny element wyprawki dziecka, którego nie warto pomijać dokonując zakupów. Zwykle zastawiając się nad zakupem rożka, rozważamy jego zastosowanie i komfort z perspektywy mamy. Ma on ułatwić karmienie, noszenie czy usypianie noworodka. Tymczasem główną zaletą używania rożka jest pomoc maleństwu w adaptacji się w całkowicie nowym dla niego środowisku. Dzięki ciepłemu, przyjemnemu i miękkiemu „kokonowi” możemy stworzyć swojemu nowo narodzonemu dziecku miejsce bezpieczne i ciepłe, nieco podobne do tego w brzuchu mamy. Mamy, które stosowały na co dzień rożek niemowlęcy potwierdzają, że ich dzieci lepiej wówczas śpią i szybciej się uspokajają. Ten niepozorny gadżet zdobył zaufanie i pozytywne opinie mam. Korzyści z jego używania płyną dwukierunkowo: dla maleństwa oraz jego matki.

Rożek ma znaczenie

Pamiętajmy, że rożek niemowlęcy będzie w pełni spełniał swoje zadanie, jeśli odpowiednio go wybierzemy. Nie chodzi jedynie o walory wizualne – piękne kolory i wzory, ale przede wszystkim o jak najlepsze dopasowanie do potrzeb noworodka. Rożek dla niemowląt najczęściej jest produkowany jest w dwóch klasycznych rozmiarach: 75×75 i 100×100. Większy może okazać się nieco praktyczniejszy.

Jeśli chodzi o materiał, to rożek powinien być wykonany z bawełny. Jest ona przyjemna w dotyku, przewiewna, higroskopijna oraz antyalergiczna. Ostatnio popularnością cieszy się także tkanina bambusowa, równie korzystna. Cieńsze wersje wybieramy na okres wiosenno – letni i używanie w warunkach domowych, grubsze na zimę. Na rynku dostępnych jest wiele propozycji i wariantów rożków dla niemowląt, jak chociażby wyjątkowe rożki niemowlęce Kidspace. To, jakie warunki stworzymy swojemu dziecku od pierwszych dni życia przyczynia się do jego prawidłowego rozwoju. Rożek niemowlęcy będzie strzałem w dziesiątkę, aby zapewnić mu poczucie bezpieczeństwa, bliskości i komfortu.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ