biust
fot. pixabay.com

Ciąża i karmienie piersią znacząco wpływają na wygląd naszego ciała. Musi ono wiele znieść podczas tego okresu. Jeśli chcemy cieszyć się pięknym biustem po ciąży warto zadbać o jego odpowiednia pielęgnację już na samym początku i konsekwentnie się jej trzymać. 

zobacz też: https://www.zdrowie.info.pl/biust-ciazy-zachowac-jedrne-piersi-karmienia/

Ciąża i karmienie piersią zmieniają nasz biust niemal bezpowrotnie. Nie zawsze oznacza to jednak zmianę na gorsze. Część kobiet chwali sobie, że po ciąży ich piersi stały się pełniejsze. Niestety, większość nie jest zadowolona z wyglądu swojego biustu po ciąży. Wynika to trochę z pewnych zaniedbań, które w obliczu natłoku nowych obowiązków, zarwanych nocy, ciągłego przemęczenia jest całkiem zrozumiałe. Warto jednak wprowadzić kilka mało angażujących i mało czasochłonnych rytuałów pielęgnacyjnych, które poprawią kondycje naszych piersi.

Przygotuj się na ciążę i karmienie

Najczęstszym błędem jest to, że zamiast zapobiegać, leczymy. Nie doceniamy profilaktyki i reagujemy dopiero wtedy dy zmiany są juz bardzo widoczne i trudno je odwrócić. 

Warto więc zacząć przygotowywać piersi na to, co je czeka juz od samego początku, a więc w pierwszych tygodniach ciąży. Priorytetem powinno być dla nas nawilżanie i to w pierwszej kolejności od wewnątrz, a więc dostarczanie organizmowi odpowiedniej ilości wody każdego dnia. Nawilżona skóra staje się bardziej elastyczna i lepiej zniesie rozciąganie. Drugą kwestią jest bogata w witaminy i minerały dieta. Często zapominamy, że zapotrzebowanie naszego organizmu na te składniki w czasie ciąży wrasta. Odbija się to na stanie naszej skóry, włosów i paznokci.

Regularna pielęgnacja

Kolejny krok to regularna pielęgnacja. Postawmy na preparaty silnie nawilżające i natłuszczające. Pamiętajmy jednak, że w czasie ciąży i karmienia niektóre zawarte w kosmetykach substancje mogą okazać się szkodliwe dla zdrowia dziecka. Musimy więc wybrać je naprawdę starannie. Najbezpieczniejsze będą emolienty, które stosuje się również u dzieci od pierwszych dni życia. Nawilżają one skórę, wnikają wgłąb, a dodatkowo tworzą na jej powierzchni ochronny film, który zapobiega utracie wody ze skóry. 

Przeczytaj też: http://www.lafoto.pl/padaczka-objawy-i-przyczyny/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ