Artykuły plastyczne

Każdy rodzic zaangażowany w opiekę nad swoim dzieckiem, codziennie stara się organizować jego zabawy w taki sposób, aby od najmłodszych lat kształtowały jego zdolności i pozytywnie wpływały na jego rozwój. W przypadku dzieci w wieku niemowlęcym wcale nie trzeba wzbijać się na wyżyny rodzicielskiej kreatywności, aby zorganizować wartościowe zabawy dla swojej pociechy. Czasami wystarczy kilka podstawowych produktów.

Zabawy plastyczne

Szczególnie lubianym przez dzieci typem zabawy są wszelkie zabawy plastyczne. Wielu rodziców maluchów wprost nie może się doczekać, kiedy będą mogli włożyć w małe rączki produkty do malowania i rysowania dla dzieci. Rysowanie i malowanie ma wiele zalet. Przede wszystkim wpływa pozytywnie na rozwój wyobraźni dziecka oraz na sprawność motoryczną i zdolności manualne. Wydawać by się mogło, że to proste czynności, lecz dla małego dziecka to nie lada wysiłek. Ponadto dzięki zabawom plastycznym dzieci mają okazję poznawać kolory, kształty, faktury i tym samym rozwijają swoją kreatywność. Warto dodać, że tego typu twórczość nie musi powstawać jedynie na kartkach papieru.

Równie dobrze sprawdzają się szary papier do pakowania, kartony po różnych produktach, a w przypadku gdy używamy farby dla dzieci — nawet folia czy szkło. Czasami zdarza się, że dziecięce rysunki powstają na ścianach lub innych powierzchniach do tego nie przeznaczonych, ale to nie musi być już tak duży problem. Zazwyczaj do czyszczenia wystarczy użyć specjalnej gąbki lub ściereczki z mikrofibry i problem zażegnany.

Wprowadzając dzieci — szczególnie te najmłodsze — w świat zajęć plastycznych, warto zadbać, aby produkty, których będziemy używać, były dostosowane do wieku. Przede wszystkim powinny być to produkty nietoksyczne. Jest to wyjątkowo ważne w przypadku maluchów, które są jeszcze na etapie wkładania rączek do buzi. Jeśli chodzi o same kredki, na początku można zrezygnować z klasycznych, ołówkowych. Ich budowa nie sprzyja wygodnemu chwytowi. Na szczęście na rynku znajdziemy wiele produktów, które nadadzą się zarówno dla starszaków, jak i młodszych artystów.

Kredki Crayon Rocks

Przykładem takiego produktu są kredki dla dzieci Crayon Rocks. Te kredki woskowe mają kształt kamieni, dzięki czemu wygodnie leżą w małej rączce i tym samym ułatwiają tworzenie pierwszych rysunków. Co więcej, są w pełni bezpieczne, ponieważ nie posiadają ostrego zakończenia oraz wykonane są z naturalnego wosku sojowego. To bardzo dobre rozwiązanie na początek przygody z rysowaniem. Rysunki wykonane przez dzieci są świetną pamiątką na całe życie.

Szeroki wybór artykułów plastycznych znajdziesz w sklepie https://lalabu.pl/kategoria/do-przedszkola-i-szkoly/akcesoria-plastyczne/malowanie-i-rysowanie-akcesoria-plastyczne/

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ