Długa przerwa wakacyjna to wspaniały czas, gdy dzieci zapominają o obowiązkach szkolnych i wspaniale się relaksują. Jednak jak każde wolne dni, przerwa wakacyjna także kiedyś się kończy i niestety trzeba znów wrócić do szkoły. Zatem w jaki sposób przygotować naszych podopiecznych na ten często trudny powrót? O czym w szczególności powinniśmy pamiętać?

Systematyczne przygotowywanie dziecka bardzo ważne

Dla wielu uczniów powrót do szkoły bywa bardzo ciężki, ponieważ nie wszyscy chcą się systematycznie uczyć oraz wykonywać narzucone im obowiązki. Z pewnością zabawa z rówieśnikami w wakacyjne, letnie dni jest zdecydowanie lepszym rozwiązaniem. Jednak życie często nie jest tak kolorowe i nasi uczniowie już po dwóch miesiącach muszą powrócić do swoich obowiązków. Aby to nie było trudne, warto dzieci już odpowiednio wcześniej zacząć przygotowywać do powrotu do szkoły. Najważniejsze jest przede wszystkim przypominanie, aby przykładowo w ciągu dnia dziecko poświęciło godzinę na czytanie oraz przypominanie sobie rzeczy z zeszłego roku. Można takie powtórki zacząć już w drugiej połowie sierpnia. Dzięki temu dziecko znów odnajdzie ten rytm i powrót nie będzie tak dużym problemem.

Kompletowanie artykułów szkolnych

Warto także pamiętać, iż każdy rodzic może sprawić, że taki powrót wcale nie będzie trudny. Możemy przykładowo wziąć dziecko na zakupy i pozwolić mu wybrać przybory szkolne. Dzięki temu nasz podopieczny sam zdecyduje, jakie rzeczy najbardziej mu się podobają i być może będzie znacznie chętniej z nich korzystał podczas powrotu do placówki. Warto pamiętać, że artykuły szkolne dla dzieci można także kupić przez internet, zwłaszcza, że w sklepach online często można liczyć na rabaty w zależności od wartości zamówienia.

Odpowiednie pory jedzenia

W szczególności wśród małych dzieci bardzo istotne są odpowiednie pory posiłków. Z pewnością każdy ma świadomość, iż rytm w szkole jest nieco inny i tym samym dzieci jedzą swoje posiłki w znacznie innych godzinach niż w domu. Warto zatem zadbać o to, aby pod koniec wakacji wszystkie posiłki w domu były w mniej więcej tych samych godzinach co w szkole.

Warto pamiętać, iż powrót do szkoły wbrew pozorom wcale nie musi być trudny. Choć z pewnością każdy uczeń chciałby, aby jego przerwa wakacyjna była jak najdłuższa, w końcu nadejdzie ten moment, aby znów powrócić do szkolnej ławy. Jeżeli nie chcemy, aby nasze dzieci doznały szoku i pragniemy je jak najlepiej przygotować do ponownych obowiązków szkolnych, warto przyzwyczaić je już w drugiej połowie wakacji. Dzięki temu powrót do placówki będzie dla nich czymś naturalnym, jak również wykonywanie narzuconych tam obowiązków.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ