Świętowanie pierwszych urodzin dziecka to już tradycja i choć rodzice zdają sobie sprawę, że dziecko takich urodzin nie będzie pamiętało, to mimo wszystko chętnie je organizują, zapraszając na nie członków rodziny i bliskich przyjaciół. Wspólne świętowanie buduje więź i pozwala uczcić kolejny ważny etap w życiu rodziny.

Zorganizowanie przyjęcia z okazji pierwszych urodzin dziecka w szczególny sposób nie różni się od organizacji innych przyjęć urodzinowych. Mimo wszystko zawsze warto zadbać o odpowiednią oprawę takiego wydarzenia, sięgając po chociażby po specjalne dekoracje na roczek. W sprzedaży znajdziemy wiele okolicznościowych dekoracji urodzinowych, w tym takie, które zostały stworzone właśnie na tę specjalną okazję. Jakie to dekoracje?

Świeczki urodzinowe

Tort ze świeczkami to podstawa każdego przyjęcia urodzinowego. Takiej urodzinowej dekoracji nie może zatem zabraknąć również podczas świętowania pierwszych urodzin dziecka. Do wyboru mamy klasyczne miniaturowe świeczki w wielu różnych kolorach. Dla chłopca możemy wybrać świeczki w kolorze niebieskim, a dla dziewczynki świeczki w kolorze różowym. Możemy również sięgnąć po dekoracyjną świeczkę w kształcie cyfry jeden. Ciekawym dopełnieniem tortu może być również fontanna tortowa, czyli rodzaj sztucznych ogni umieszczanych na torcie.

Balony urodzinowe

Dziecięce urodziny nie mogą obejść się bez kolorowych balonów. To klasyczne dekoracje na roczek i na kolejne urodziny dziecka, także od razu możemy pozwolić sobie na zakup większej ilości tego typu ozdób. Dzieci, również te malutkie, uwielbiają balony. Ich łapanie i ściskanie zawsze sprawia im mnóstwo frajdy. Kupując balony warto pomyśleć także o ich wersji napełnianej helem. Takie balony szybują pod sufit, jednak gdy przywiążemy do nich długie tasiemki, dziecko wciąż będzie mogło po nie sięgać i się nimi bawić.

Urodzinowa zastawa stołowa

Jeśli nie mamy ochoty na zmywanie góry naczyń po przyjęciu urodzinowym, możemy sięgnąć po jednorazowe talerzyki i kubeczki. W sklepach z akcesoriami urodzinowymi znajdziemy całe mnóstwo tego typu przedmiotów. Jeśli mają być to dekoracje na roczek, warto wybrać ich określoną wersję kolorystyczną. Tak jak w przypadku świeczek, możemy wybierać pomiędzy talerzykami i kubeczkami w kolorze niebieskim lub różowym.

Prócz wymienionych wyżej podstawowych kategorii dekoracji urodzinowych, sięgnąć możemy także po inne rodzaje ozdób i dodatków imprezowych tj. czapeczki, okolicznościowe pudełeczka na ciasto dla gości, piszczałki czy urodzinowe napisy podwieszane pod sufitem, mające postać kolorowej girlandy.

Artykuł powstał we współpracy z http://partybudziki.pl/pol_n_URODZINY_Dekoracje-na-roczek-155.html

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ