W pewnym wieku kobiety zaczynają akceptować swój wygląd – twarz pokrytą zmarszczkami, skórę z utraconą jędrnością i elastycznością. Uważają, że „przecież nic już nie mogą zrobić”. Niestety takie przeświadczenie może być znacznie poważniejsze w skutkach. Oprócz wspomnianych zmarszczek i braku jędrności, skóra staje się coraz bardziej podatna na podrażnienia, nie jest odpowiednio chroniona przed niekorzystnym wpływem środowiska, z dnia na dzień staje się coraz słabsza.

Kosmetyki pielęgnacyjne: niezbędnik seniora

Biotechnologia wychodzi naprzeciw seniorom i na półkach sklepowych coraz więcej pojawia się kosmetyków przeznaczonych dla skóry dojrzałej. Krem do twarzy 60+ jest już standardem, podobnie jak maseczki odżywiające i peelingi. Istotne jest jednak to, co się w nich kryje, czyli składniki.

Kosmetyki, które wspomagają walkę z procesami starzenia się skóry, muszą być bogate w witaminy. Niezwykle cenna jest witamina młodości, czyli witamina A, chroniąca przed wolnymi rodnikami oraz witamina C, wspomagająca produkcję kolagenu. Skutecznym antyoksydantem jest koenzym Q10, a kwas foliowy fantastycznie nawilża. Niezwykłymi właściwościami wyróżnia się kwas hialuronowy, który jest niezawodny w wiązaniu cząsteczek wody.

Z myślą o kobietach w każdy wieku

Kosmetyki nie powstają tylko dla kobiet młodych, aby mogły one podkreślić swoje atuty, zadbać o nienaganny wygląd, a także nieskazitelną cerę. Kobieta w każdym wieku zasługuje, aby czuć się piękną i pewną siebie. W łazience kobiety dojrzałej musi się koniecznie znaleźć:

  • krem do twarzynajlepiej na dzień i na noc (dwa różne kremy), ukierunkowane na nawilżanie i odżywianie
  • peeling – 1-2 razy w tygodniu pomoże przeniknąć składnikom aktywnym innych kosmetyków w głąb skóry
  • żel do mycia twarzy – nigdy nie zapominamy o oczyszczaniu, to podstawa codziennej pielęgnacji.

Krem do twarzy dla osób starszych jest nie tylko polecany, ale wręcz wskazany, nie rezygnuj z niego pomimo wieku, zadbaj o siebie oraz swoją skórę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ