Coraz częściej rodzice decydują się, aby za urodziny dla dzieci odpowiadali profesjonaliści. To właśnie oni są w stanie przyciągać uwagę dzieci w różnym wieku, zapewniając im atrakcje w czasie całej imprezy. W ofercie takich firm są imprezy dla dzieci w różnym wieku, dostosowane do możliwości przedszkolaków czy dzieci w wieku szkolnym.

Imprezy dla najmłodszych

Teoretycznie najłatwiej jest zorganizować urodziny dla dzieci w wieku przedszkolnym. Im w większości przypadków wystarczą bezpieczne małpie gaje, w których mogą pod okiem opiekunów oddawać się szalonej zabawie. Młodsze dzieci docenią również malowanie twarzy czy sztukę tworzenia zwierząt i kwiatów z dmuchanych balonów.

Takie urodziny bardzo często organizują kluby dla maluchów, ale również kina czy niektóre sieci typu fast food, które również pozwalają, aby dzieci zajrzały do przysłowiowej kuchni. Niektórym maluchom bardzo się podoba robienie własnych cukierków, inne docenią możliwość udekorowania własnej pizzy czy upieczenie chleba.

Urodziny dla dzieci ze szkoły

Bardziej wymagające są dzieci, które chodzą już do szkoły. W ich przypadku urodziny powinny się wiązać z jakąś niesamowitą imprezą, w czasie której będą mogły oddawać się swojemu hobby. Takie urodziny mogą być organizowane przez instytucje, które organizują pokazy naukowe dla dzieci. Samodzielne przeprowadzanie doświadczeń może być ciekawym połączeniem nauki i zabawy.

Na fali zainteresowania pokojami tematycznymi, pojawiła się możliwość zorganizowania urodzin w pokojach zagadek. W zależności od wykupionego pakietu dzieci mogą przez nawet dwie godziny rozwiązywać zagadki, odpowiadać na kolejne pytania, słowem – bawić się w detektywa, który musi znaleźć rozwiązanie problemu.

Urodziny zorganizowane – ile to kosztuje

Kluczowym aspektem przy organizacji urodzin dla dziecka jest liczba uczestników. Przy urodzinach organizowanych w wynajmowanych salach od liczby uczestników uzależnione są koszty całej imprezy. W niektórych przypadkach, np. przy organizowaniu urodzin w pokojach zagadek, liczba uczestników musi być ograniczona ze względu wielkość pomieszczenia czy dostęp do wszystkich atrakcji.

Organizując urodziny dla dziecka można mieć realny wpływ na rodzaj poczęstunku, jaki się pojawi w czasie imprezy, przy czym także taki poczęstunek ma wpływ na koszt całej imprezy. W wielu miejscach rodzice mają do dyspozycji różne wersje menu, dostosowane do oczekiwań organizatorów imprezy. Najważniejszy jest jednak urodzinowy tort, bez którego impreza dziecięca nie może się odbyć.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z Uniwersytetu Rozwoju

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ