Jaki wpływ na organizm ma chlorella?

Świadomość społeczeństwa polskiego odnośnie do zdrowego stylu życia z roku na rok wzrasta, chodź jest wciąż zbyt mała. Powinniśmy do swojego codziennego życia włączyć naturalne składniki, które wspomogą pracę naszego organizmu, a nawet wesprą działanie części leków w zwalczaniu wirusów.

Zanim jednak zaczniemy je zażywać, dowiedzmy się, czym jest owa roślina. Chlorella to alga morska wód słodkich. Dzięki umiejętności wchłaniania toksyn jest zbawienna dla naszego organizmu. Przed produkcją należy się jednak upewnić, że nie wchłonęła ona toksyn ze środowiska. Jeśli kupujemy algi bądź produkty z nich zrobione, sprawdźmy, czy roślina pochodzi z upraw ekologicznych, kontrolowanych przez odpowiednie organizacje.

Chlorella bio posiada bardzo duże stężenie witaminy B12 (więcej niż w wątróbce wołowej czy wieprzowej), chlorofilu, witamin i związków mineralnych, które nasz organizm wchłania be problemu. Pamiętajmy również o wysokim poziomie białka (ok. 60%), tłuszcze i węglowodany stanowią po około 20%. Przez wysoką zawartość białka w 100g, może być głównym źródłem tego makroskładnika w posiłku. Znajdziemy w niej również dużą ilość karotenu, żelaza, kobaltu czy cynku. Każdy z tych składników jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania naszego organizmu. Nie zapominajmy również o działaniu oczyszczającym i detoksykacyjnym jednocześnie. Przez kilka pierwszych dni od stosowania, mogą pojawiać się drobne bóle głowy czy nudności, ale niedogodności szybko miną. W przypadku kobiet w ciąży bądź karmiących, przyjmowanie dodatkowych witamin powinno zostać skonsultowane z lekarzem.

Osoby nieprzepadające za wycieczkami po sklepach stacjonarnych, mają możliwość zamówienia chlorelli za pośrednictwem sklepu internetowego. Wśród nich znajdziemy biowitalni.pl, który oferuje kilka rodzajów chlorelli w tabletkach jako uzupełnienie naszej diety. W końcu żadna inna roślina nie zawiera tyle chlorofilu, co ona.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ