Na co zwracać uwagę przy zakupie butów dla małego dziecka?

Obuwie to bardzo istotny element ubioru. Kupując buty zwracamy bardzo dużą uwagę na to, aby były wygodne i po całym dniu chodzenia w nich noga była w dalszym ciągu wypoczęta, bez zbędnych odcisków i innych podobnych problemów. Obuwie dla naszego dziecka jest tak samo istotne, a właściwie jeszcze bardziej.

Stópka małego dziecka wykształca się w pierwszych latach, a duży wpływ na to ma właśnie obuwie dlatego kupując buty dla dziecka powinniśmy zwracać szczególną uwagę. Nie sugerujmy się tylko ceną, ponieważ ona jest nie zawsze adekwatna do jakości, warto zwrócić uwagę na inne elementy obuwia. Jednak zanim zwrócimy uwagę na buty, jakie kupujemy, zwróćmy również uwagę na to, gdzie je kupujemy. Sklepów z obuwiem dla dzieci jest bardzo dużo, ale są również takie, które specjalizują się tylko w obuwiu dziecięcym i w takich sklepach warto kupować buty dla naszych dzieci. Wybierając już obuwie musimy zwrócić uwagę na jeden podstawowy element, a mianowicie rozmiar buta. But nie może być ani za duży, ani tym bardziej za mały, stopa musi być swobodnie ułożona, a palce powinny się bez problemu poruszać.

Rozmiar, ponieważ wpłynie na usztywnienie stopy naszego dziecka, a to może mieć wpływ na różnego rodzaju dolegliwości takie jak np. płaskostopie, układanie stóp do środka czy nawet poważniejsze schorzenia. Kolejnym elementem obuwia n który musimy zwrócić uwagę jest zapiętek, zapewnia on stabilizację oraz oparcie dla pięty dziecka. Bardzo ważna w obuwiu jest również podeszwa, powinna być antypoślizgowa i elastyczna, a przy tym na tyle twarda, aby chroniła stopę przed chodzeniem po nierównej powierzchni. Przed wspomnianym już wcześniej płaskostopiem chroni przede wszystkim dobrze wyprofilowana wewnętrzna część buta, która zapewnia prawidłowy rozwój stopy naszego dziecka. Zwróćmy również uwagę na wentylację stopy dziecka, którą zapewni odpowiednia cyrkulacja powietrza. Jak widać wybór odpowiedniego obuwia nie należy do najłatwiejszych rzeczy. Jednak nie dajmy się przy tym zwariować, ponieważ droższe buty nie zawsze będą spełniały nasze oczekiwania.

Artykuł powstał przy współpracy z portalem My Mamy

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ