Sesja ciążowa – jak się przygotować?

Ciąża to wyjątkowy czas, który statystycznie nie zdarza się w życiu kobiety częściej niż dwa razy. Dlatego powinnyśmy uwiecznić go na zdjęciach. Jedną z możliwości jest wzięcie udziału w sesji ciążowej. Z poniższego tekstu dowiesz się na jej temat najważniejszych rzeczy.

Kiedy zacząć przygotowania do sesji ciążowej?

O sesji ciążowej powinnyśmy zacząć myśleć już w 3-4 miesiącu ciąży. Właśnie wtedy należy zacząć rozglądać się za fotografem. Choć do samej sesji pozostanie wtedy dość sporo czasu, dobry fotograf nie ma zbyt wiele wolnych terminów. Zwłaszcza teraz, gdy sesje ciążowe stają się coraz bardziej popularne. Najlepszym momentem na jej wykonanie jest okres między 6. a 8. miesiącem ciąży, choć nie jest to sztywny termin. Niektóre kobiety dostają „idealny” brzuszek ciążowy szybciej, inne zaś nieco później. Mimo wszystko nie zalecamy wykonywania sesji ciążowej po 36. tygodniu ciąży. Powód jest prosty. W tym czasie często dochodzi do rozwiązania ciąży i sesja ciążowa może przypadkiem zamienić się w sesję noworodkową.

Sesja ciążowa – ile wydasz?

To, co z pewnością cię zainteresuje to koszty, z jakimi wiąże się sesja ciążowa. Podanie jednej, konkretnej kwoty nie ma sensu, bowiem na ostateczną cenę wpływ ma wiele czynników. Pierwszym z nich jest oczywiście miejsce zamieszkania. Sesja ciążowa w Warszawie będzie z pewnością droższa od tej wykonanej w Kole czy Pile. Życie w dużych miastach jest droższe, a co za tym idzie ceny są wyższe. Znaczenie ma również doświadczenie fotografa. Im lepszego specjalistę wybierzemy, tym więcej za tę usługę zapłacimy. Każdy fotograf podaje cenę za sesję i przybliżony czas jej trwania. Nic jednak nie stoi na przeszkodzie, by go nieco przedłużyć. Trzeba jednak to ustalić przy rezerwacji terminu oraz liczyć się z wyższym kosztem.

Sesja ciążowa – gdzie ją wykonać?

Na wybranie miejsca sesji ciążowej mamy bardzo wiele czasu. Należy jednak pamiętać, by brać pod uwagę również takie czynniki, jak pora roku i prognozowana pogoda. Choć nie możemy wiedzieć, czy za 4 tygodnie będzie padał deszcz, możemy to przewidzieć. Jeżeli mamy termin porodu na styczeń, zaś sesję ciążową chcemy wykonać pod koniec listopada, plener z pewnością nie będzie dobrym pomysłem. Tutaj zdecydowanie lepiej sprawdzi się studio lub dom. Jednak latem sesja ciążowa w plenerze to idealne rozwiązanie. Plaża, morze, łąka, las? Każda lokalizacja będzie dobra. Warunek jest jeden – nie może padać lub zbyt mocno wiać. Nie musimy chyba tłumaczyć, czym to grozi. Z kolei w przypadku niekorzystnych warunków atmosferycznych, nie pozostaje nic innego, jak sesja ciążowa w pomieszczeniu.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ