Kiedy wizyta u chirurga stomatologa jest niezbędna?

Zdrowe zęby zapewniają nie tylko piękny uśmiech, ale świadczą również o dbałości o zdrowie. Większość osób zdaje sobie sprawę z tego, że nieleczone problemy z uzębieniem mogą prowadzić do bardzo poważnych chorób. W związku z tym regularne wizyty w gabinecie stomatologicznym są konieczne i obowiązują ludzi w każdym wieku.

Konieczność wykonania ekstrakcji zęba

Właściwa higiena jamy ustnej oraz systematyczne kontrole dentystyczne zazwyczaj chronią przed poważniejszymi problemami z uzębieniem. Jednak zdarzają się przypadki, kiedy wkroczenie do akcji chirurga stomatologa jest niezbędne. Na stronie internetowej łódzkiej Kliniki Ultimed – ultimed.com.pl można znaleźć szczegółowe informacje, dotyczące usuwania zębów. Możemy się stąd dowiedzieć, że główną przyczyną ich wyrywania jest zaawansowana próchnica, która uniemożliwia inne sposoby leczenia, jak również odbudowę zębów. Ma to niestety związek z zaniedbaniami higienicznymi. Ingerencja chirurgiczna jest także konieczna, gdy pojawia się zapalenie miazgi, zgorzel i martwica miazgi w przypadku zębów wielokorzeniowych oraz nawracające ropnie przyzębne. Usuwanie zębów jest często konieczne w wypadku pojawiania się takich wad, jak stłoczenie spowodowane zębami mądrości oraz zęby rosnące poza łukiem.

Ekstrakcja zębów jest często niezbędna u osób, które uległy różnorodnym wypadkom. Możemy tutaj wymienić złamanie korzenia zęba – skośne lub podłużne, a także złamanie korony, które uniemożliwia protetyczną odbudowę uzębienia. Usuwanie zębów towarzyszy zazwyczaj również złamaniom szczęki, w przypadkach kiedy ustawienie odłamanych kości jest blokowane przez zdrowe zęby.

Jaką pomoc znajdziemy w Ultimed?

Ultimed jest wszechstronną kliniką, która swoją działalność koncentruje przede wszystkim na stomatologii. Dzięki posiadaniu własnej pracowni RTG oraz pracowni protetycznej, przy wsparciu chirurga jest w stanie pomóc nawet w najtrudniejszych przypadkach dentystycznych. Ponadto w Ultimed znajdują się gabinety: ginekologiczny, endokrynologiczny, diabetologiczny oraz dietetyczny.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ