Jak uwolnić swoją kreatywność?

Wielu ludzi zastanawia się jak uwolnić swoją kreatywność, nie wiedząc że to jest bardzo proste.

Wystarczy tylko skorzystać z kilku bądź kilkunastu bardzo prostych kroków. Po pierwsze musisz wyjść ze swojej strefy komfortu i spróbować nowych rzeczy. Sprawdź się przede wszystkim w dziedzinie artystycznej, ponieważ w trakcie tworzenia własnego dzieła pobudzamy prawą półkulę, która jest odpowiedzialna za kreatywność. W trakcie rysowania, malowania, grania na instrumentach czy pisania opowiadań rozwijamy własną wyobraźnię. Staraj się w trakcie tworzenia nie myśleć szablonowo, ponieważ zamyka to twoją wewnętrzną intuicję do tworzenia niespotykanych dzieł. Myśl na opak, przecież drzewo nie musi być zielono-brązowe, a utwór romantyczny pisany prozą. Stwórz coś abstrakcyjnego z historią, by Twój wytwór zapadł głęboko w pamięć każdego odbiorcy. Pamiętaj również o smakowaniu sztuki.

Jeśli obracasz się w jakiejś dziedzinie, poznawaj inne style bądź nurty, od których się wszystko zaczęło. Pamiętaj, by nie bać się nieznanego, jeśli czegoś nie znasz to poznaj to, zaryzykuj i otwórz sobie nowe drzwi. Bardzo dużo osób próbuje własnych sił w projektowaniu odzieży. Nie dość, że dzięki temu rozwiniesz swoją kreatywność, to dodatkowo możesz stworzyć jedyne w swoim rodzaju ubrania dla siebie. Prócz szycia i wybierania odpowiednich fasonów dla siebie czy bliskich, jest możliwość tworzenia wzorów na specjalne zamówienie. Wtedy puszczając wodze fantazji i naszej kreatywności, stajemy się w posiadaniu jedynych w swoim rodzaju ubrań.

Jeśli jednak nie jesteście zbyt odważni w tworzeniu nowych wzorów, warto pomyśleć nad stronami, które kierują nas po kolei w tworzeniu własnego wzoru oraz całego materiału. Jedną z takich stron jest cottonbee.pl. Zaczęcie swojej przygody z projektowaniem jest niezwykle proste. Wystarczy naszkicować interesującą nas część garderoby, a później zastanowić się nad pasującym materiałem. Do wyboru mamy: kreton, satyna, woal, gabardyna i płótno à la len. Kolejnym wzorem jest zaprojektowanie własnego wzoru, czyli albo projektujemy go samodzielnie, albo dla mniej odważnych, wybieramy go z katalogu. Niezależnie od pierwszych efektów, nie można się zrażać. Trzeba cieszyć się z osiąganych efektów i rozwijania własnych zdolności.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ