Jak zastąpić pieczywo?

Stosując różnego rodzaju diety bardzo często spotykamy się ze stwierdzeniem, że powinniśmy wyeliminować szczególnie białe pieczywo z naszej diety. Dlatego też w zasadzie każdy, kto stosuje dietę stara się ograniczać kalorie i jeść produkty zdrowe o niskim indeksie glikemicznym i bez cukru. Jednak przede wszystkim rezygnujemy ze spożywania białego pieczywa.

Jednak zanim do tego dojdzie poszukujemy produktów, które pomogą nam zastąpić chleb. Najczęściej w takim przypadku sięgamy po chleb razowy lub żytni, a także takie produkty jak wafle ryżowe czy chrupki chleb. Jak się okazuje im chleb jest bielszy, tym mniej wnosi do naszego organizmu i powinniśmy go zastąpić ciemnym pieczywem.

Powinniśmy zatem sięgać po chleb razowy, pieczywo orkiszowe czy też inny ciemny chleb z ziarnami. Jeżeli jednak jesteśmy zwolennikami pieczywa chrupkiego, powinniśmy wybrać to, które jest pełnoziarniste. Jednak tego rodzaju pieczywo powinno być tylko przekąską, a nie głównym posiłkiem naszej diety, w innym przypadku powinniśmy wzbogacić kanapki o plasterki wędlin, warzywa, bądź serek wiejski, wtedy nasz posiłek będzie znacznie bardziej treściwy. Jeżeli jednak mimo wszystko ciężko nam zrezygnować z białego chleba i nie możemy przyzwyczaić się do ciemnego pieczywa powinniśmy swój poranny posiłek w postaci kanapek zamienić na inny jeszcze bardziej pożywny jak np. owsianka, jogurt z płatkami i owocami suszonymi lub świeżymi.

Takie śniadanie będzie bardzo pożywne i z pewności przez kilka najbliższych godzin nie odczujemy uczucia głodu. Jeżeli szukamy sposobów aby jeszcze bardziej urozmaicić swoja codzienną dietę możemy zajrzeć do sklepu guiltfree.pl. Znajdziemy w nim mnóstwo ciekawych pomysłów na zdrowe i smaczne śniadanie. W sklepie znajdziemy bułki nisko węglowodanowe, chleb białkowo – błonnikowy, a także gotowy chleb białkowy. Dla tych, którzy poszukują również czegoś na drugie śniadanie w sklepie są dostępne takie produkty jak bułka czekoladowa nisko węglowodanowa, wrapsy wysokobiałkowe oraz croissanty błonnikowe.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ