Jak wyczyścić mokre i suche zabrudzenia jednym urządzeniem?

Odkurzamy przede wszystkim na sucho – zbieramy kurz, pyłki oraz okruszki. Gdy pojawia się mokra plama, sięgamy wtedy po szmatkę. Nie każdy jednak wie, że istnieją specjalne odkurzacze, którymi można zbierać zarówno mokre, jak i suche zabrudzenia.

Większość z nas w domu posiada odkurzacz workowy – to najtańsze i jednocześnie wydajnie działające odkurzacze, które doskonale radzą sobie z suchymi zabrudzeniami na podłogach twardych oraz miękkich – dywanach, wykładzinach. Niestety, nie poradzą sobie z mokrymi zabrudzeniami – odkurzenie płynów może doprowadzić nawet do ich usterek.

Odkurzacze wodne – niezawodni pomocnicy w porządkach

Gdy zależy ci na odkurzaniu suchych i mokrych zabrudzeń jednocześnie w swoim domu, wybierz odkurzacze wodne, czyli z filtrem wodnym. Są to odkurzacze, które wyposażone są w pojemnik do napełniania wodą – woda pełni wówczas rolę agenta filtrującego i zatrzymuje zanieczyszczenia. Wobec tego odkurzenie mokrej plamy, na przykład z wody, soku czy błota nie jest żadnym problemem.

Co więcej, niektóre odkurzacze wodne potrafią też prać dywany, wykładziny i tapicerki, a nawet myć podłogi za sprawą dołączonych specjalnych końcówek.

Odkurzacze przemysłowe – do zadań specjalnych

Wtedy, gdy odkurzacz ma pracować w trudnych warunkach, stosuje się urządzenia przemysłowe, przykładowo przemysłowe odkurzacze antywybuchowe, które mogą pracować w atmosferze zagrożonej wybuchem. Odkurzacze te mają znacznie trwalszą i wytrzymalszą konstrukcję niż te używane w domu i mogą odkurzać także niebezpieczne i groźne dla zdrowia substancje. Odkurzacze te można znaleźć między innymi w ofercie firmy Dawo (Dawo.com.pl).

Odkurzaczom przemysłowym nie są straszne pyły piekarnicze, rozlane oleje, chłodziwa, brudna woda, trociny, resztki materiałów budowlanych, azbest, pleśnie, lakiery proszkowe, tworzywa sztuczne, a także wiele innych zanieczyszczeń. Wspomniane odkurzacze antywybuchowe potrafią również zapewnić optymalną ochronę wtedy, gdy istnieje ryzyko wybuchu pyłów. Więcej informacji na temat odkurzaczy można znaleźć na stronie Dawo.com.pl i na stronach innych sprzedawców.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ