Co powinno się znaleźć w pierwszej wyprawce dla noworodka?

0
2528

Wyprawka to pierwsza garderoba i niezbędne akcesoria dla niemowląt. Składa się z wszechstronnych elementów, takich jak między innymi: body, skarpetki, śliniaczki, koszule, pieluszki, legginsy i czapki.

Noworodki wymagają częstych zmian odzieży z powodu sytuacji, takich jak:

  • plucie
  • brudne pieluszki
  • wycieki

Wyprawka dla noworodka to pierwsza garderoba Twojego dziecka. Niewiele rzeczy jest tak ekscytujących dla nowej mamy, jak zakupy małych strojów dla wyczekiwanego noworodka. Przeglądając stojaki, warto znać podstawowe informacje na temat tego, co warto mieć, a co jest zwykłym marnowaniem pieniędzy. Przede wszystkim szukaj miękkich, oddychających i łatwych do prania tkanin!

Wyprawka dla noworodka – czego nie może w niej zabraknąć?

Śpioszki z długimi rękawami, najczęściej znane jako body niemowlęce, to absolutna podstawa wyprawki. Najlepiej mieć cztery lub pięć sztuk. Kolejnym elementem powinna być miękka czapeczka do założenia na zewnątrz, jeśli dziecko urodzi się zimą, lub kapelusz z szerokim rondem, jeśli data urodzin wypada na miesiące letnie.
Potem przydadzą się też jeden lub dwa koce do owinięcia i otulenia dziecka. Lekkie koce muślinowe są oddychające i przytulne, dlatego warto je mieć w wyprawce, tym bardziej, iż dzięki nim nie dopuści się do przegrzania dziecka.
Ciepły jednoczęściowy kombinezon (z zatrzaskami między nogami) również jest przydatny, jeśli dziecko urodzi się zimą. Można go nosić na pieluszce i jest niezbędny podczas wychodzenia na zewnątrz. Warto uzupełnić wyprawkę dla dziecka również o kardigan lub dwa, aby zapewnić dodatkową warstwę. Kardigany są lepsze niż swetry, ponieważ dzieci nie lubią, gdy ubrania wkłada się im przez głowę.
Bawełniana gondola lub prześcieradło, jeśli Twoje dziecko będzie spać we własnym łóżeczku są niezbędne. Wodoodporny pokrowiec na materac jest przydatny na wypadek wycieku śliny lub wycieku z pieluchy.

Uwaga – przypominamy, aby niemowlęta zawsze spały na plecach bez towarzystwa luźnych koców, aby zmniejszyć ryzyko zespołu nagłej śmierci niemowląt.

Wyprawka dla noworodka – porady dotyczące zakupów

Upewnij się, że wszystko, co kupisz, można prać w pralce. Jeśli jest to możliwe, staraj się kupić wszystko wykonane z 100% z bawełny.

Wysypka w okresie noworodkowym jest dość powszechna. Wiele wełnianych poliestrowych kurtek i koców może powodować, że dziecku będzie zbyt gorące i podrażni to jego skórę. Zachowaj wszystkie rachunki i kup mieszankę rozmiarów, aby móc bez problemu wrócić te, które nie będą CI potrzebne. Przygotuj też kilka uroczych strojów na pierwsze dni życia, ale pamiętaj, że Twoje dziecko szybko z nich wyrośnie, a nawet może urodzić się większe niż myślisz. Jeśli kupisz strój dla dziecka w wieku 3-6 miesięcy, pamiętaj, że zanim dziecko go będzie mogło założyć, pogoda może się zmienić.
Pamiętaj, aby wyprać wszystko, co kupisz, przed użyciem! Najlepiej w delikatnym detergencie do prania, aby uniknąć podrażnienia wrażliwej skóry dziecka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ