Drewniane zabawki dla dzieci

Są takie zabawki, które zapadają w pamięć właściwie na całe życie. Co ciekawe, w większości przypadków nie są to zabawki o wysokim stopniu skomplikowania, raczej nie elektryczne i zazwyczaj proste w swojej konstrukcji oraz obsłudze. Tak więc wielu dorosłych wspomina ciepło proste klocki drewniane, szmacianą lalkę z oczami z guzików czy też samochodzik na sprężynę. Młodsze pokolenie wzdycha za klockami lego, resorakami i lalkami Barbie. Mało kto wymienia jako swoją ulubioną zabawkę konsolę do gier wideo, telewizor z anteną satelitarną czy zdalnie sterowanego robota. To zawsze są zabawki relatywnie proste, ale jednak dające dziecku duże pole do popisu jeżeli chodzi o kreatywność i grę wyobraźni. To najprawdopodobniej to jest właśnie sekret sukcesu tych zabawek i przepis na emocjonalną więź, jaka wytwarza się między nimi a maluchem.

Zabawki starego typu

Na szczęście, pomimo tego, że świat obecnie jest dosłownie zalany elektroniką i gadżetami wyposażonymi w dotykowe ekrany, wciąż powstają proste, kreatywne zabawki, w których dziecko może się zakochać i spędzić z nimi wiele wesołych chwil. Przykładem na taką zabawkę jest drewniana Tęcza Grimms, minimalistyczna w swoim projekcie a jednak ciesząca oko i oferująca wiele ciekawych możliwości.

Piękna, kolorowa i ekologiczna – tęcza z drewna

Tęcza Grimms może mieć kilka różnych rozmiarów i różnić się liczbą pięknie pokolorowanych łuków, jednak mają szereg cech wspólnych, pośród których najważniejszą jest ich konstrukcja oraz surowiec, z jakiego zostały wykonane. Zaczynając od tego drugiego – nie jest to żadne tworzywo sztuczne o podejrzanym pochodzeniu, bowiem jest to naprawdziwsze drzewo. Dzięki temu zabawka jest nie tylko ekologiczna i przyjazna dla środowiska, ale ma również w sobie tę pewną magię, która łączy się z większością surowców naturalnych. Powiedzmy sobie szczerze – żaden plastik czy inne tworzywo sztuczne nie pachnie tak dobrze jak drzewo i nie jest tak miły w dotyku.

Przede wszystkim prostota

Na pierwszy rzut oka Tęcza Grimms to niezwykle prosta zabawka – jest nieskomplikowana do tego stopnia, że niektórzy mogą wziąć ją za ozdobę, element wystroju wnętrz (nawiasem mówiąc, nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystywać je właśnie w ten sposób). Tymczasem okazuje się, jak wiele możliwości daje dziecku tęcza. Jej łuki mogą posłużyć za elementy do małych konstrukcji architektoniczych. Można za ich pomocą wyznaczać granice wyimaginowanym jeziorom, mogą stać się murami fantastycznego zamku albo autostradami dla samochodzików. Po zabawie Tęcza Grimms daje się łatwo złożyć tak, by nie zajmować wiele miejsca no i… cieszyć oko swoją prostą, ale nietuzinkową urodą.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ