Domowy plac zabaw

Bez wątpienia bezpieczeństwo dzieci stanowi priorytet dla rodziców chcących stworzyć dla swoich pociech przydomowe place zabaw. Miejsce beztroskiej swawoli usytuowane w ogrodzie bądź bezpośrednio na tarasie to rewelacyjny pomysł na uprzyjemnienie dzieciom błogich chwil na świeżym powietrzu. Zarówno huśtawki, jak i hamaki pozwolą na radosne chwile pod bacznym okiem opiekunów. Dodatkowo stworzenie takich miejsc nie zmusza do wychodzenia z pociechami na pobliskie place zabaw.

Wielofunkcyjne huśtawki ogrodowe

Tworząc przydomowy plac zabaw często dylemat, stanowi nabycie odpowiedniego elementu do zabawy dla dziecka. Huśtawka ogrodowa niemal na każde dziecko wpływa niezwykle błogo i wyciszająco. Sam ruch bujania od chwili narodzin wprowadza wszystkich w stan spokoju i radości. Dylemat może stanowić wybór materiału na poszczególne jej elementy. Zarówno cała konstrukcja, jak i jej części wykonane mogą być z:

  • drewna,
  • plastiku,
  • stali nierdzewnej.

Szczególną uwagę należy zwrócić, aby huśtawka na plac zabaw miała możliwość dostosowania jej do wieku dziecka. Zwłaszcza siedzisko powinno posiadać zabezpieczenia przed wypadnięciem w czasie huśtania. Poprzez funkcję regulowania linek można dostosować huśtawkę do wzrostu dziecka. Z kolei mocowanie za pomocą karabińczyków umożliwia łatwą wymianę linek. W każdym zestawie koniecznie muszą znajdować się kotwy uziemiające, zapewniające stabilność i bezpieczeństwo w trakcie zabawy. Wszelkie konstrukcje posiadają rozbudowanie i tym samym tworzenie mini placu zabaw. Przy huśtawce można dostawić drabinki lub zjeżdżalnie. Ważne, aby wszystkie elementy stanowiły bezpieczną formę zabawy dla dzieci. Warto zwrócić uwagę na posiadane atesty.  Nie tylko klasyczne huśtawki cieszą się ogromną popularnością. W przydomowych ogródkach sprawdzą się również huśtawki sprężynowe lub ważki.

Hamak ogrodowy – niezawodny w przydomowym placu zabaw

Odpoczynek i relaks na świeżym powietrzu służy szczególnie dzieciom. Zainstalowanie hamaku nie wymaga jego przymocowania do drzew. Nowoczesny hamak ogrodowy w połączeniu z designem wkomponuje się w każdą aranżację ogrodu. Dzięki odpowiedniemu stelażowi dostępne są zarówno stojące, jak i wiszące. Decydując się na kupno takiego hamaka, należy uwzględnić trwałość materiału na warunki atmosferyczne. Wykonane z tkaniny bawełnianej odporne są na wilgoć oraz na działanie promieni słonecznych. Z kolei siatkowe lub sznurkowe odznaczają się przewiewnością. Dwuosobowe zdecydowanie powinny być wykonane z domieszką poliestru. Dzięki takiemu wzmocnieniu wzrasta ich trwałość na obciążenie. Tworząc plac zabaw dla dzieci, warto zainspirować się również ich potrzebą błogiego odpoczynku. Dla mniejszych dzieci wiszące krzesełko w formie hamaka będzie idealną formą relaksu. Poprzez charakterystyczny drewniany drążek posiada za pomocą sznurków przymocowany materiał, będący wygodnym siedziskiem. Taki hamak można mocować na tarasie do sufitu lub ściany za pomocą grubej liny. Samo siedzisko dostępne jest o różnych rozmiarach oraz z poduszki, które są jednocześnie zabezpieczeniem przed wypadnięciem dziecka.

Stelaże i stojaki na hamaki ogrodowe

Stelaże i stojaki metalowe zdecydowanie wyróżniają się lekkością konstrukcji. Z kolei drewniane idealnie wkomponują się w naturalne otoczenie ogrodu. Stojaki do foteli zajmują mniej miejsca i można je ustawić dosłownie wszędzie. Ważne, aby hamak stanowił łatwość zarówno wejścia, jak i samego zejścia dla dziecka. Zawieszenie zbyt wysoko stanowi zagrożenie dla dziecka w trakcie odpoczynku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ