Biurka młodzieżowe

Jak dostosować pokój dziecka do wymogów nauczania zdalnego? Jakich błędów unikać? Jakie meble powinny znaleźć się w pokoju dziecka w dobie e-learningu? Na te i inne pytania postaramy się odpowiedzieć poniżej.

Wyposażenie pokoju dziecka – ergonomia i funkcjonalność liczy się teraz bardziej niż kiedykolwiek wcześniej

W dobie nauki jako rodzice mogliśmy przyjrzeć się, w jaki sposób dziecko traktuje przestrzeń wokół siebie i jak otoczenie odpowiada na jego potrzeby. Pokój dla osoby dorastającej musi być urządzony tak, by łączył przestrzeń wypoczynkową z tą do nauki. 

Wiele godzin spędzanych przed komputerem nie wpływa korzystnie na najmłodszych. Pojawiają się liczne pytania, m.in. ile czasu przed komputerem może spędzić dziecko w danym wieku? Kryje się za nimi przede wszystkim obawa o to, czy taki tryb nauki nie będzie miał negatywnego wpływu na rozwój dziecka. Warto zadbać o to, by przestrzeń do nauki przy komputerze była jak najlepiej zorganizowana. 

Biurka młodzieżowe – komputerowe wyposażenie jest bardzo ważne

W każdym pokoju dziecięcym musi się znaleźć się biurko młodzieżowe. Należy zwrócić uwagę na jego ergonomię – wysokość blatu powinna zostać dopasowana do wysokości fotela. Zasady BHP mówią o tym, że biurko młodzieżowe powinno być umieszczone bokiem do ściany, a ekran powinien znajdować się na równi ze wzrokiem w pozycji wyprostowanej głowy (albo kilka-kilkanaście stopni w dół). Poza tym mebel powinien posiadać szuflady i półki ułatwiające organizację podręczników, zeszytów oraz wszelkich materiałów potrzebnych przy nauce. Biurka młodzieżowe w MKS MEBLE dostępne są w wielu wariantach rozmiarowych. Warto zwrócić uwagę między innymi na model RAJ 3, który ma 120 centymetrów szerokości. Nad jego blatem znajdują się praktyczne półki. Ciekawym wyborem może być także minimalistyczne i funkcjonalne biurko MONO M typ03 ze sporą ilością miejsca pod blatem. Jego szerokość to aż 130 centymetrów. 

Współcześnie producenci skupiają się na tym, aby biurko mogło zarówno sprzyjać rozwojowi talentów artystycznych dziecka, jak i pozwalać mu na korzystanie ze sprzętu komputerowego. Część biurek młodzieżowych wyposażona jest w specjalne szafki na komputer stacjonarny. To rozwiązanie ma jednak jedną zasadniczą wadę – jest nią niedostateczna wentylacja urządzenia. Warto więc komputer postawić obok biurka lub pod nim, o ile zapewnia ono niezbędną przestrzeń. 

Fotel ergonomiczny – jakie krzesło wybrać do pokoju młodzieżowego?

Do młodzieżowego biurka komputerowego należy dobrać ergonomiczny fotel. To niełatwe zadanie. Fotel powinien posiadać szeroki zakres regulacji – najlepiej jeśli jest wyposażony w podłokietniki (regulowane) i zagłówek. Fotel powinien dawać możliwość opuszczania siedziska w górę i w dół, a także pozwalać na komfortowe siedzenie w pozycji wyprostowanej. Poza tym w przypadku pokoi młodzieżowych warto inwestować w fotele oddychające – powłoka ze sztucznej skóry nie będzie dobrym rozwiązaniem. W zestawach mebli do pokoju dziecięcego często znajdują się fotele dedykowane do danego biurka – mimo to warto sprawdzić, czy zapewniają one odpowiednie możliwości regulacji.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ