fotel i narożnik

Salon przez wiele osób uważany jest za najważniejsze pomieszczenie w domu. Nic dziwnego – to on służy do wypoczynku, oglądania telewizji, wspólnych zabaw, rozmów czy spotkań towarzyskich. Z powodu tych wszystkich funkcji, powinien odznaczać się przede wszystkim niezwykłą wygodą i pozwolić każdemu na zajęcie takiego miejsca, jakie lubi najbardziej. Zobacz, dlaczego naszym zdaniem warto sięgnąć po narożnik i fotel.

Miejsce dla każdego

Pierwsze, o czym należy pamiętać, meblując salon, to przeznaczenie w nim miejsca dla każdego domownika. Warto pamiętać o tym, że podczas rodzinnych, większych spotkań, każdy będzie chciał znaleźć dla siebie wygodne miejsce – i na pewno nie powinno go zabraknąć! Duża ilość miejsca przyda się także w czasie spotkań ze znajomymi, którzy na pewno poczują się doskonale i swobodnie, widząc przestronnie urządzone wnętrze.

Z tego powodu jednym z najlepszych rozwiązań jest wybór narożnika, który gwarantuje odpowiednią przestrzeń osobom na nim siedzącym. Warto dodać do niego także fotel albo dwa – nie tylko zwiększą one liczbę dostępnych miejsc, ale będą też idealne dla tych, którzy chcieliby mieć lepsze podparcie lub po prostu nie lubią siedzieć bardzo blisko innych osób.

Wygodny narożnik – nie tylko do siedzenia

Jedna z największych zalet narożnika to możliwość wykorzystania go na różne sposoby. Dzięki swoim rozmiarom pozwala nie tylko siedzieć, ale również leżeć na swojej powierzchni. Wiele modeli można także rozłożyć, dzięki czemu jednocześnie stanowią zapasowe spanie dla gości.

Przykładem ciekawego, eleganckiego narożnika o dużej powierzchni może być mebel Angela z serii Meble Marzenie. Ta obszerna sofa bez problemu pomieści na sobie kilka osób. Jedna jej część jest poszerzona, dzięki czemu tworzy wspaniałą leżankę, idealnie nadającą się do drzemania, czytania książek czy oglądania telewizji. Na pewno spodoba się także dzieciom, służąc im niejednokrotnie do zabawy.

Warto także zwrócić uwagę na budowę narożnika. Dzięki wykorzystaniu najwyższej jakości sprężyn oraz pianki termoelastycznej odznacza się on niesamowitą wygodą i odpronością na deformacje. Posiada funkcję spania, które jest na nim tak samo wygodne, jak siedzenie. Dodatkowo zawiera pojemnik na pościel, co pomaga w łatwym utrzymaniu porządku w czasie przyjazdu i noclegu gości.

Klasyczny fotel z wysokim zagłówkiem

Jeden z najwygodniejszych modeli fotela to klasyczny mebel o wysokim zagłówku. Właśnie taki jest fotel Gordon, który sprawdzi się zarówno w salonie, jak i w sypialni czy gabinecie. Stanie się doskonałym uzupełnieniem każdej sofy o klasycznym wyglądzie, a także pięknym, samodzielnym meblem, który doda ciepła i uroku pomieszczeniu, w którym zostanie ustawiony.

największą zaletą fotela jest jego głębokie siedzenie i wysokie oparcie, stanowiące idealną podporę dla pleców. Do tego warto dodać także sprężynowo-piankowe wypełnienie, które, podobnie jak w sofie Angela jest odporne na ugniatanie, a jednocześnie bardzo wygodne. Dzięki niemu będzie to na pewno fotel ulubiony przez wszystkich domowników.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ