otulacze

O tym, jak ważny jest zdrowy i spokojny sen noworodka, wie z pewnością każdy. Zwłaszcza w pierwszych tygodniach życia, kiedy przesypia znaczną część doby. Oprócz wygodnego łóżeczka i przyjemnej pościeli, dobrze jest stosować otulacze dla niemowlaków, które nie dość, że zapewnią optymalny poziom ciepła to dodatkowo również bezpieczeństwa. Dzięki temu malec ma stworzone warunki podobne do tych, jakie miał w brzuchu mamy.

Otulacze dla niemowlaka – czy niezbędne?

Zdaniem pediatrów, położnych i doul, metoda spowijania maluszków niesie za sobą szereg nieocenionych korzyści. Nie tylko pozwala przygotować smyka do nowej, zewnętrznej rzeczywistości, ale również zmniejsza lęk i stres spowodowany otoczeniem, w jakim się znajduje. Zmniejsza płaczliwość, uspakaja, ułatwia zasypianie, a nawet minimalizuje objawy kolki. Ciasno spowite maluchy czują się bezpiecznie. Ich sen nie jest zakłócony niekontrolowanym odruchem Moro, w którym gwałtownie wyrzucają rączki do góry. Otulacze dla niemowlaka, takie jak np. https://alberomio.pl/otulacze-dla-niemowlaka/ to zatem polecane akcesorium, które w pierwszych tygodniach życia zapewni niezbędną dawkę spokoju – w każdym domu.

Metoda spowijania – do kiedy stosować?

Jak zalecają specjaliści, otulanie maluszków powinno odbywać się od urodzenia do około trzeciego miesiąca życia. Wiele jednak zależy od charakteru maluszka, ponieważ o ile niektóre bardzo szybko odnajdą się w nowej rzeczywistości, inne będą potrzebowały na to więcej czasu. Otulacze dla niemowląt też nie mogą być zbyt długo używane. I nie chodzi wyłącznie o to, że mogą zacząć przeszkadzać, ale również dlatego, że w perspektywie czasu doprowadzą do zaburzeń motoryki.

Kupujemy otulacz – jaki wybrać?

Wydawać by się mogło, że kupowanie artykułów dziecięcych w dobie tak wielkiego przeładowania towarem nie powinno być niczym skomplikowanym. A jednak, duża różnorodność nie zawsze idzie w parze z jakością wykonania. W przypadku akcesoriów dla dzieci, nie może być mowy o kompromisach. Dlatego chcąc zakupić otulacze dla niemowlaka należy w pierwszej kolejności zwrócić uwagę na materiał, z jakiego są wyprodukowane. Tkanina musi być z jednej strony elastyczna i trwała, z drugiej natomiast przewiewna, zabezpieczająca przed przegrzaniem.

Nie bez znaczenia pozostaje również pora roku, w której przyszło na świat maleństwo. Podczas ciepłych, wiosenno-letnich miesięcy idealnie sprawdzą się modele z delikatnej wiskozy bambusowej czy miękkiego, uniwersalnego muślinu. Posiadają właściwości termoregulacyjne, dając ochłodę podczas gorących dni oraz należyte ciepło w chłodniejszych miesiącach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ