Dziecko w podróży

Dzieci w podróży są zdecydowanie bardziej wymagające, niż dorośli. Mają bowiem większe potrzeby i wymagania. Jak sprawić, aby droga minęła szybko, bezproblemowo, a wakacje stały się miłym wspomnieniem dla całej rodziny? Należy zadbać o odpowiedni ekwipunek. Poduszka podróżna dla dziecka, nocnik, chusteczki higieniczne – co przyda się w podróży? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie.

Poduszka podróżna dla dziecka, kocyk, ulubiona maskotka…

Wiele dzieci źle znosi długą podróż. Niezależnie od tego, czy poruszamy się samochodem, samolotem czy pociągiem, nasza pociecha z pewnością będzie marudna i niezadowolona. Metodą wielu rodziców jest zatem jazda nocą albo „zmęczenie” dziecka wcześniej, aby chciało przespać całą drogę. To z pewnością dobry sposób na przetrwanie trudów podróży, ale wymaga odpowiedniego ekwipunku. Co zapewni spokojny, dziecięcy sen? Przede wszystkim przydatna jest poduszka podróżna dla dziecka. Warto postawić na specjalistyczny produkt, a nie pierwszego, lepszego „jaśka”. Poduszka podróżna posiada odpowiednio wyprofilowany i ukształtowany zagłówek, który stanowi dobrą podporę dla dziecięcej główki. Dodatkowo takie poduszki wyposażone są w miękki i łatwy do czyszczenia materiał. Do kompletu z poduszką warto dorzucić miły w dotyku kocyk, a także ulubioną maskotkę. Z takim bagażem dziecko z pewnością szybko zaśnie, głębokim i zdrowym snem.

Niezbędne artykuły higieniczne…

W długiej podróży przyda się nie tylko poduszka podróżna dla dziecka, kocyk i ulubiona maskotka. Absolutnie niezbędne są również artykuły higieniczne. Dziecko może bowiem chcieć coś zjeść albo skorzystać z przydrożnej toalety. Warto mieć zatem przy sobie przynajmniej chusteczki higieniczne, wilgotne chusteczki antybakteryjne, ręcznik papierowy oraz papier toaletowy. Jeżeli zależy Ci na naprawdę dobrym przygotowaniu, nie zaszkodzi też wyposażyć się w specjalne nakładki na toaletę, mydło w płynie oraz plastikowe woreczki na śmieci. Na drodze mogą się bowiem zdarzyć różne sytuacje, kiedy takie gadżety mogą się okazać przydatne.

Jedzenie i picie…

Pamiętaj też, że dziecko powinno raz na jakiś czas coś zjeść lub wypić. Nawet jeżeli podróżujesz w nocy, potrzebna jest nie tylko poduszka podróżna dla dziecka. W zależności od długości podróży, należy wyposażyć się w kilka posiłków, a także wodę mineralną. Można to wszystko przechować w specjalnej torbie termoizolacyjnej albo przenośnej lodówce, jeżeli bierzemy ze sobą więcej jedzenia albo na zewnątrz panują duże upały. Nie chcemy bowiem, aby starannie przygotowane kanapki i inne smakołyki się zepsuły albo rozpłynęły. Warto też przygotować trochę herbaty w termosie. Będzie idealna do rozgrzania organizmu – zarówno dzieci, jak i dorosłych.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ