Hulaj dusza!

0
3301

Dzieciństwo jest najpiękniejszym okresem naszego życia. Jest to czas wspólnych zabaw w piaskownicy z rówieśnikami, ale także interaktywnej nauki. Mózg dziecka najszybciej przyswaja informacje i uczy się podstawowych; w późniejszym życiu działań, takich jak chodzenie czy zdolność mowy. Do końca życia pozostają wspomnienia zabawek z młodzieńczych lat. Na ich widok potrafimy uronić przysłowiową łzę szczęścia i przywołać pamięcią najpiękniejsze wspomnienia.

Autostrada do nieba

Dzieci z natury wszędzie jest pełno. Posiadają niezmierzone pokłady energii. Bardzo ważne jest, żeby miały zbilansowany podział dnia, na naukę i przyswajanie treści, obserwację otoczenia i przede wszystkim naukę poprzez ruch. Na samym początku po pokonaniu pierwszej bariery, jaką jest wózek dziecko niechętnie chce korzystać z różnych tego typów środków transportu. Skupia się na zabawie w postaci chodzenia, kucania i następnie biegania. Kolejnym okresem jest fascynacja ruchem przedmiotów. Bacznie obserwuje auta, samoloty, pociągi, tramwaje czy rowery. Rodzice potem często kupują swoim maluchom małe pojazdy, do których ich milusińscy mogą wejść i udawać, że są dorosłymi kierowcami, podczas gdy ich opiekunowie pchają te środki transportu, więc mają nad nimi pełną kontrolę i mogą zaopiekować się swoimi dziećmi.

Pierwsze wyścigi

Kolejnym stadium dorastania jest chęć usamodzielnienia się od pieczy rodzicielskiej. Do gry przystępują wtedy hulajnogi, które ze względu na swoją budowę i przeznaczenie raczej są skierowane do osób, które są dziećmi. Przedmioty te na zawsze pozostają w ludzkiej pamięci jako wspomnienie niezapomnianej zabawy i spędzania czasu na świeżym powietrzu. Aktualnie w myśl tego założenia funkcjonuje na rynku firma Puky. Mottem przedsiębiorstwa jest szczęście klientów, w tym wypadku naszych pociech. Dzieje się tak, ponieważ dla Puky najważniejszym podziękowaniem za ich pracę są same dzieci z błyszczącymi oczami, pełnymi pasji i zaangażowania do jazdy na hulajnodze.

Dodatkowym czynnikiem, przemawiającym za hulajnogami firmy Puky jest to, że same użytkowanie ich produktów nie daje tylko wyłącznie zabawy. Pomaga optymalnie wspierać i promować ruch dziecka i rozwija jego motorykę i przede wszystkim sprawność. Wszystko w myśl reguły „ruch to zdrowie”. Od samego początku pojawienia się na rynku niemieckiej firmy Puky (już 70 lat na arenie zabawkarskiej) produkują swoje produkty w zrównoważony sposób, tak aby w jak najmniejszych szczegółach sprostały one wymaganiom rodziców, jak i samych milusińskich. Ich hulajnogi są lekkie, trwałe, funkcjonalne i co najważniejsze w pełni bezpieczne. „Ruch sprawia, że jesteś inteligenty i demonstracyjnie promuje rozwój mózgu” tak uważa wiele ekspertów, chociażby na czele z Instytutem Rozwoju Małego Dziecka. Zatem pozwólmy być dzieciom mądrymi i sami pójdźmy po rozum do głowy. Kupujmy interaktywne zabawki wśród, których są hulajnogi firmy Puky.

Artykuł powstał we współpracy z https://4activ.pl/category/hulajnogi-hulajnogi-puky

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ