Interaktywna platforma edukacyjna dla najmłodszych - czym jest i czy warto z niej skorzystać?

Nie jest żadną tajemnicą, że szkolnictwo w naszym kraju pozostawia wiele do życzenia. Edukacja, która od pokoleń była w rękach rodziców i dobranych przez nich wykwalifikowanych pasjonatów nauki, jeszcze jakieś 150 lat temu była na poziomie o wiele bardziej wyrafinowanym niż obecnie. Współczesne zuniwersalizowane szkolnictwo umożliwia kształcenie wszystkich dzieci, jednak daje spore ograniczenia. Dzieci trudniej robią postępy w nauce i nie trzeba się wcale temu dziwić, gdyż zajęcia – nawet dla najmniejszych – składają się z podobnej ilości godzin, jak u dorosłej osoby na etacie.

Pogarszające się oceny, czy też buntownicze zachowanie dziecka w szkole, wcale nie musi świadczyć o błędach wychowawczych ze strony rodziców – spędzają oni ze swoimi pociechami w końcu tak mało czasu. A są one oznakami nieodpowiedniego systemu edukacji w szkole, nieprzychylnych dziecku nauczycielom, czy trudnościami w odnalezieniu się pomiędzy rówieśnikami. Co zrobić, aby – mimo szkolnych trudności – zachęcić malucha do nauki?

Odpowiedzią na to pytanie jest na przykład platforma edukacyjna Squla.pl. Dzięki Squli – która tworzona jest we współpracy z Oxford University Press – dziecko może uczyć się w taki sposób, jaki lubi najbardziej – przez zabawę.

Zadań na platformie Squla jest blisko 40 tysięcy, a ich liczba ciągle ulega zwiększeniu. Przeznaczone są one dla dzieci w wieku przedszkolnym oraz uczniów klas 1-6. Nauka odbywa się za pomocą przygotowanych przez ekipę Squla quizów, gier i misji, które mają odmienne poziomy trudności. Ta forma nauki nie tylko sprawia radość dzieciom, ale również zachęca je do dalszego poszerzania wiedzy.

Quizy, które znaleźć można na platformie Squla, oparte są o program nauczania MEN. Dzieci mogą przeglądać bazę Squla przy okazji ucząc się, bawiąc i utrwalając materiał, który poznały już na zajęciach w swoich szkołach.

Jeśli i Ty chcesz mieć w domu małego „Asa”, który z łatwością będzie rozwiązywał wszystkie szkolne zadania, to sprawdź tę nową platformę edukacyjną wraz ze swoją pociechą.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ