Jak to jest z tymi prezentami na Dzień Chłopaka?

Dzień Chłopaka to jedno z dodatkowych okazji na to, aby drogie Panie mogły docenić swoich partnerów, chłopaków ale również zrobić miłą niespodziankę kolegom. Zastanawialiście się kiedyś skąd właściwie wzięło się to święto i jaką popularnością cieszy się dzisiaj?

Dzień chłopaka – lekcja historii

Święto dedykowane chłopcom, z roku na rok zyskuje na popularności. Dokładnie nie wiadomo, jak znalazło się ono w naszym kalendarzu. Najdłuższą tradycję ma ono w Japonii – jego korzenie sięgają VI wieku, kiedy to zapoczątkowano święto pod nazwą Tango no Sekku, podczas którego rodziny celebrowały postępy w nauce swoich męskich potomków.

Dzień Chłopaka to święto, które jest obchodzone najczęściej przez młodych ludzi, chociaż żaden mężczyzna na pewno nie pogardzi ani prezentem, ani życzeniami z tej okazji. W Polsce Dzień Chłopaka przypada 30 września.

Czy w Polsce daje się prezent na Dzień Chłopaka?

Mimo tego, że równoważyć Dzień Kobiet ze świętem które opisujemy, to jak porównywać kucyka z karym ogierem niosącym husarza, to mimo wszystko Dzień Chłopaka staje się coraz popularniejszy w naszej ojczyźnie. Dziewczyny i panie w różnym wieku, coraz chętniej wyszukują drobnych, a czasami nawet bardziej okazałych prezentów na tę okazję. Często Dzień Chłopaka obchodzony jest również w szkołach. Organizuje się wówczas losowanie i dziewczyny obdarowują 30 września wylosowanych chłopców z klasy. Są to najczęściej drobne podarunki, w ramach kieszonkowego, niemniej jednak dziewczyny sięgają przy tej okazji po dosyć dziwne gadżety (spis, a raczej propozycję możecie znaleźć tutaj: https://www.toys4boys.pl/43-prezent-dla-chlopaka). Tak jak Dzień Kobiet obchodzony jest dosyć poważnie, szukamy bowiem ładnego bukietu kwiatów, obsypujemy komplementami, tak Dzień Chłopaka traktowany jest z przymrużeniem oka. Ale co ciekawe każdemu – nawet chłopakom – to odpowiada.

prezent na Dzień Chłopaka

A gdyby tak trochę poważniej?

No właśnie drodzy Panowie? A gdyby tak nasze święto potraktowano z nieco większym zaangażowaniem? Bo czy aby na pewno fajny prezent na Dzień Chłopaka to kolejny otwieracz do piwa lub czteropak? A gdyby tak nasze dziewczyny sięgnęły wyżej, np. po filmową trylogię Ojca Chrzestnego lub wszystkie części Gwiezdnych Wojen na blu-ray? Spokojnie, to nie jedyna taka propozycja. A co z krawatami lub innymi częściami do uzupełnienia garderoby. 30 września to czas jesienny, przydałaby się nam np. nowa marynarka. Jesień kojarzy się również z czytaniem książek i „zakocykowaniem się”, wobec czego, dlaczego nie mielibyśmy otrzymać od swojej drugiej połówki wszystkich części „Gry o tron”? Można podejść do sprawy jeszcze inaczej. Karnet na kurs boksu lub zwykłą siłownię też by się sprawdził.

Ale po co mamy się oszukiwać? Przecież już dawno daliśmy się oczarować naszym dziewczynom i tak naprawdę, nie jesteśmy nawet źli, jeżeli całkowicie zapomną o tym święcie. Dla pocieszenia, pamiętajmy, że w kalendarzu znalazło się również miejsce na Dzień Mężczyzn.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ