kurtka dla dziecka
fot. pexels.com

Zakup kurtki zimowej to jeden z najbardziej odpowiedzialnych zakupów, jeśli chodzi o garderobę dziecka. Podczas zakupów bluzek czy innych drobnych elementów garderoby dziecięcej, rodzice aż tak bardzo nie zastanawiają się nad zakupem. Zobacz zatem jak wybrać dobrą kurtkę dziecięcą na zimę!

Zobacz też: http://jegoego.pl/kurtki-dla-dzieci-zimowe/

Kurtka na jeden czy dwa sezony?

Jednym z podstawowych pytań, które rodzice mają podczas wyboru idealnej zimowej kurtki dla dziecka jest jej rozmiar. Rodzice zastanawiają się czy wybrać kurtkę dopasowaną idealnie, na tzw. ,,styk’’ czy kupić większą, aby była na kolejny sezon, tłumacząc też, że większa kurta to możliwość ubrania dziecka na cebulkę, co zimą jest wskazane. Prawda jest taka, że wielu rodziców, którzy kupili kurtki zimowe większe, aby były dobre również na kolejny sezon sprawili, że dziecko chodziło w zbyt dużej kurtce przez jeden sezon, a w kolejnym trzeba było kupić nową, bo dziecko i tak z niej wyrosło.

Im mniejsze dziecko tym zdecydowanie bardziej nie opłaca się kupować kurtki również na kolejną zimę, ponieważ dziecko rośnie bardzo szybko, a chcąc kurtkę dobrą na kolejny rok, należałoby kupić na ten najbliższy nie o rozmiar, a o dwa rozmiary większą.

Dobra kurtka czyli dopasowana idealnie

Pozostając w temacie rozmiaru kurtki, należy zaznaczyć, że dobra kurtka zimowa dla dziecka to ta, która jest w odpowiednim rozmiarze. Dzięki temu jest przede wszystkim wygodna, nie ogranicza i nie utrudnia ruchów – a na takie kwestie wpływa nie tylko zbyt mała kurtka zimowa, ale też ta za duża.

Guziki, zatrzaski czy suwak

Ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę podczas wyboru i zakupu idealnej kurtki zimowej dla dziecka jest sposób, w jaki należy ją rozpinać i zapinać. Jeśli dziecko jest na etapie nauki ubierania się warto postawić na prostsze rozwiązanie, np. zatrzaski czy suwak. W takim czasie raczej warto zrezygnować z guzików. Ewentualnie można wybrać kurtkę z suwakiem / zatrzaskami i dodatkowo z guzikami. Wówczas dziecko uczy się korzystać z zamka błyskawicznego, a rodzic dokańcza kompletne zapięcie kurtki – guzikami.

Jeszcze jednym, istotnym elementem, na który warto zwrócić uwagę kupując kurtkę zimową, jest jej dwuwarstwowość, czyli dopinana podszewka lub ocieplana część. Dzięki takiemu rozwiązaniu kurtki sprawdzają się na zimę oraz późną jesień i wczesną wiosnę.

Przeczytaj też: http://dzidziula.pl/idealne-zabawki-dla-dzieci-nadaktywnych/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ