kołysanki
fot. pexels.com

Dzieci bardzo lubią, gdy rodzice spędzają z nimi wieczory i czytają im na dobranoc. Jeszcze bardziej lubią, gdy rodzice im śpiewają kołysanki. Pomaga to dzieciom w zrelaksowaniu się i zaśnięciu, a dodatkowo wspomaga budowanie więzi z rodzicami.

Przeczytaj też: http://www.blogprasa.pl/piosenki-dla-dzieci-na-dobranoc/

Na problemy z zaśnięciem najlepsza piosenka!

Jeśli wasze dzieci mają problem z zaśnięciem, to spędźcie z nimi czas wieczorem. Nie musicie czytać bajek, jeśli nie mają na to ochoty, ale możecie im zaproponować śpiewankę na dobranoc. Muzyka uspokaja, a także pozytywnie wpływa na nastrój, a więc efekt szybkiego zaśnięcia będzie murowany!

Dodatkowo śpiewanie kołysanek dzieciom wzmocni waszą wspólną więź i stworzy dzieciom pozytywne wspomnienia na przyszłość. To bardzo ważny proces w kształtowaniu charakteru dziecka. Dlatego warto mu śpiewać przed zaśnięciem.

Jakie piosenki na dobranoc wybrać?

Możecie śpiewać dzieciom piosenki, które śpiewali wam rodzice do poduszki, albo zdecydować się na nowocześniejszy repertuar. Wiele bajek ma swoje autorskie piosenki, które dzieci znają i lubią. Zwłaszcza te, które oglądaliście razem i dzieciom się dobrze kojarzą.

Możecie również postawić na własną kreatywność i zaśpiewać dzieciom bajkę, zamiast jej odczytania. Takie odgrywanie różnych ról z bajki w formie śpiewanej z pewnością przypadnie dziecku do gustu. Pamiętajcie tylko o tym, żeby repertuar należał do tych bardziej spokojnych, a żeby dziecko zbytnio się nie pobudziło przed zaśnięciem.

A jeśli jesteście osobami kreatywnymi, możecie postawić na freestyle i wymyślać na bieżące nowe kołysanki z rymami – to mogą być piosenki o napotkanym na spacerze piesku, kotku lub o lisku w lesie.

Pora na dobranoc

Jeśli obawiacie się o swój talent wokalny, możecie również zaoferować dzieciom inne relaksujące dźwięki, jak np.: szum suszarki czy melodia z elektronicznej karuzeli, która odgrywa kołysankę lub zakupić specjalne zabawki, które odgrywają różne melodyjki.

Istnieje jednak ryzyko, że znane melodyjki, które są powtarzane co jakiś czas, szybko się dziecku znudzą i będziecie musieli zmienić repertuar.

Zobacz też: http://www.brzusiomamy.pl/wszystko-o-ciazy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ