Jakie buty zimowe wybrać dla dzieci do zabaw na śniegu?

Zima często przychodzi niespodziewanie, znacznie szybciej niż powinna i nie raz potrafi zaskoczyć zarówno dorosłych jak i dzieci. Warto zatem być na nią przygotowanym, aby móc w każdej chwili sprostać mrozom i opadom śniegu, tak, aby wyjście z domu w niepogodę nie stanowiło dla nikogo przykrego obowiązku. Bo zima, poza nieprzyjemną, ujemną temperaturą ma także swoje uroki w postaci białego puchu, który stanowi niemałą frajdę dla najmłodszych. To właśnie oni każdego roku najbardziej cieszą się z pierwszych opadów śniegu zwiastujących lepienie bałwana, jazdę na sankach czy bitwy na śnieżki. W te dni podstawą jest odpowiedni ubiór naszego dziecka. Rzeczą niezbędną są buty, mające za zadanie chronić stopy przed mrozem. Jakie zatem wybrać buty zimowe dla dzieci do zabaw na śniegu?

Czym powinny cechować się dziecięce buty zimowe?

Zima nieodłącznie wiąże się z ujemnymi temperaturami, mrozem szczypiącym w twarz i dającym się we znaki na całym ciele. To właśnie stopy  marzną najszybciej, gdyż przez nie ucieka najwięcej ciepła, dlatego też niezwykle ważny jest dobór odpowiedniego obuwia. Należy pamiętać, że nie wygląd ma tu znaczenie, ale funkcjonalność. Buty powinny być przede wszystkim ocieplane, tak, aby zapewnić ciepło stopom mimo długiego przebywania na dworze. Mokry śnieg natomiast wymusza na butach ich wodoodporność. Nie ma nic nieprzyjemniejszego niż tak zwana kałuża w butach, skąd do przeziębienia prosta droga. Przy wyborze butów rodzice powinni również kierować się ich wysokością. Nie warto kupować butów krótkich, do kostki, mimo, że będą one ocieplane lub wodoszczelne. Najlepszą decyzją będzie zakup butów wysokich, za kostkę, u dziewczynek mogą być to nawet buty do kolan, czyli kozaki. Gwarantują one, że pomimo brodzenia dziecka w śniegu, nie wpadnie on do środka.

Najlepsze buty dla dziecka na zimę

Buty zimowe dla dzieci do zabaw na śnieguZ całą pewnością najlepszym wyborem okażą się śniegowce. Jak sama nazwa wskazuje, buty stworzone na zimowe szaleństwo na śniegu. Mają one wszystkie cechy, jakimi powinny odznaczać się buty na tę porę roku. Producenci mając na uwadze przeznaczenie butów dziecięcych, zwłaszcza zimą, stawiają na wysokiej jakości, ciepłochłonne materiały, a wnętrze dodatkowo wyścielane jest wełną. Śniegowce to obuwie, które nasz maluch założy bez problemu sam, ponieważ są one w większości naciągane na stopę. Ich wysokość sprawia, że śnieg nie przedostaje się do środka, umożliwiając dziecku komfortowa zabawę. Natomiast na zimowe górskie wędrówki, gdzie podłoże jest nieco bardziej wymagające odpowiednie będą wiązane trapery dziecięce, z podeszwą która ogranicza ślizganie się i zapewnia znacznie lepszą przyczepność.

[Głosów:3    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ