Ulubiona zabawka chłopców w różnych odsłonach

0
3762

Ciężko się sprzeczać z faktem, że chłopcy uwielbiają samochody. Ten typ zabawki sprawdzi się zarówno w podarunku dla maluszków, jak i dla starszych chłopaków. Oczywiście, konkretny model powinien być dopasowany do wieku, ale sama idea prezentu-samochodu będzie odpowiednia w każdym wieku.

Samochody dla najmłodszych

Popularne metalowe samochodziki to z pewnością nie jest zabawka właściwa dla malutkiego dziecka. Tego typu samochody posiadają sporo drobnych części, które mogą zostać łatwo połknięte. Grozi to oczywiście zakrztuszeniem, a zdarza się też, że połknięcie przedmiotu wymaga interwencji chirurgicznej. Dbając o bezpieczeństwo maluszka, powinniśmy wybierać zabawki sprawdzone i odpowiednie dla jego wieku. Samochodem, który sprawdzi się w tym przypadku będzie jeździk w kształcie auta lub plastikowe samochodziki zbudowane z dużych, trwałych elementów.

Resoraki

W pokoju kilkuletniego chłopca z pewnością znajdziemy jakieś resoraki. Niektórzy chłopcy mają całe kolekcje takich pojazdów, które wciąż pragną powiększać. W sklepach internetowych można kupić nawet przeznaczone na resoraki półki, często również w kształcie pojazdu. Modeli resoraków jest tak wiele, że z pewnością udałoby się kupować każdego dnia inny.

Samochody z drewna

Drewniane samochody to bardzo ciekawa propozycja, szczególnie dla miłośników ekologicznych materiałów oraz wytrzymałości. Zabawki z drewna to zazwyczaj solidnie wykonane przedmioty, które potrafią przetrwać w kompletnej formie przez wiele lat. Drewniane auta mogą przypominać również małe dzieła sztuki wzorowane na prawdziwych samochodach. Taki retro samochód może nie tylko pełnić rolę dziecięcej zabawki, ale zostać też ozdobą pokoju nastoletniego chłopca.

Samochody akumulatorowe

Samochody na akumulator to prawdziwy hit wśród zabawkowych samochodów. Taka zabawka dostarczy większości chłopców nieziemskiej frajdy, ponieważ umożliwia zabawę przypominającą jazdę prawdziwym samochodem. Najbardziej zaawansowane modele samochodów na akumulator posiadają skrzynię biegów, pasy bezpieczeństwa i rozpędzają prędkość do 10 km/h. Są to jednak zabawki przeznaczone dla starszych chłopców. Samochody na akumulator dla młodszych dzieci nie osiągają tak dużych prędkości. Posiadają też często możliwość zdalnego sterowania za pomocą radia.

Samochody zdalnie sterowane

Zdalnie sterowane auta to kolejna odsłona kochanej przez chłopców zabawki. Do samochodów tego typu dołączony jest pilot, który umożliwia kontrolowanie jego jazdy. Dają one dziecku naprawdę spore możliwości zabawy, pozwalają między innymi na organizację ekscytujących wyścigów z kolegami.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ