Kaszel u dziecka

Najczęściej występujące schorzenia to te, które związane są z układem oddechowym. Towarzyszą im zazwyczaj takie objawy jak niedrożny nos, zapalenie gardła oraz kaszel. Bardzo często pojawiają się one niestety u najmłodszych. Przyczyny kaszlu u dziecka mogą być różne. Jednak w żadnym wypadku nie powinniśmy lekceważyć objawów. Uporczywy kaszel może być dla dziecka bardzo męczący, zwłaszcza jeśli występuje również w nocy. Jakie środki można podawać w przypadku wystąpienia kaszlu u dziecka, by przynieść mu ulgę?

Jakie są główne przyczyny kaszlu?

Kaszel jest naturalnym odruchem obronnym organizmu. Jego zadaniem jest oczyszczanie dróg oddechowych z zalegającej w nich wydzieliny. Odruch ten uruchamia się również w sytuacji, gdy do dróg oddechowych dostanie się ciało obce. Wyróżnia się dwa główne rodzaje kaszlu: mokry oraz suchy.

Osoby zmagające się z mokrym kaszlem odkrztuszają znaczne ilości wydzieliny. W przypadku kaszlu suchego do odkrztuszania wydzieliny nie dochodzi. Jej obecność jest głównym sposobem na rozróżnienie tych dwóch rodzajów kaszlu. Zazwyczaj bardzo istotne jest określenie rodzaju dolegliwości, gdyż w zależności od tego wdrażane jest odpowiednie leczenie. Przyczyny kaszlu mogą być różne, ale zazwyczaj są to:

  • infekcja wirusowa lub bakteryjna dróg oddechowych,
  • astma,
  • różnego rodzaju alergie.

Leczenie kaszlu u dzieci – Apicold syrop

Większość chorób układu oddechowego wywoływana jest przez wirusy (rinowirusy, wirusy grypy czy też adenowirusy). Dużo osób uważa, że jedynym skutecznym lekarstwem na tego typu schorzenia są antybiotyki. Jednak warto wiedzieć, że działają one drażniąco na układ pokarmowy, a nieprawidłowe ich zażywanie może prowadzić do uodpornienia się wirusów na substancje lecznicze. Dlatego też w przypadku wystąpienia chorób układu oddechowego warto w pierwszej kolejności sięgnąć po preparaty o naturalnym składzie, które nie tylko pomogą złagodzić infekcję, lecz także wzmocnią organizm. Przykładem preparatu zawierającego naturalne składniki wykazujące właściwości lecznicze jest Apicold® 1+ syrop z korzenia prawoślazu lekarskiego z dodatkiem miodu. To wyrób medyczny, który działa łagodząco na suchy kaszel oraz redukuje podrażnienie jamy ustnej i gardła. Syrop wyróżnia się dużą skutecznością i jest bezpieczny dla dzieci, nawet tych najmłodszych – po ukończeniu 1. roku życia.

Syrop na kaszel u dzieci

Kaszel jest bardzo częstym towarzyszem przeziębienia lub grypy. Dzieci chorują od 6 do 8 razy w ciągu roku, dlatego też ważne jest znalezienie skutecznego preparatu, który będzie w stanie szybko przynieść im ulgę. Zwłaszcza że nieleczony kaszel może utrzymywać się przez bardzo długi czas (nawet do trzech tygodni).

Często podanie dziecku jakiegokolwiek preparatu jest dla rodzica dużym wyzwaniem. Dlatego właśnie na kaszel najodpowiedniejszy będzie środek w postaci syropu. Syrop dla dzieci na kaszel jest najchętniej zażywanym preparatem przez najmłodszych w przypadku dolegliwości ze strony układu oddechowego. Dodatkowo syrop Apicold na gardło, jako oparty na naturalnych składnikach (takich jak miód oraz korzeń prawoślazu lekarskiego), jest w pełni bezpieczny.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ