Kiedy należy zabrać dziecko do psychologa?

Problemy natury psychologicznej dotykają zarówno dorosłych, jak i dzieci i młodzieży. Gdy dochodzi to zaburzeń u najmłodszych, wskazana jest interwencja psychologa. Jakie objawy powinny zostać skonsultowane z ekspertem?

W dzisiejszych czasach rodzice coraz częściej decydują się na chodzenie z dzieckiem do psychologa. Także najmłodszych dotykają różne problemy psychologiczne, które wymagają niekiedy właściwej terapii dla poprawy jakości życia. Z czym więc warto wybrać się do psychologa?

Dziecko mówi gorzej od rówieśników

Każde dziecko ma swój indywidualny okres, w którym zaczyna mówić. Gdy jednak problemy z mówieniem ma dwulatek, który wymawia jedynie poszczególne słowa, warto udać się z nim do psychologa, który będzie mógł ocenić jego rozwój.

Dziecko jest apatyczne i smutne

Depresja wśród dzieci i młodzieży jest często bagatelizowanym tematem, ale jak najbardziej istnieje i jest groźna już od najmłodszych lat. Zatem wtedy, gdy dziecko jest apatyczne, smutne, nic go nie cieszy, także warto skonsultować się z psychologiem, który będzie mógł postawić odpowiednią diagnozę.

Nadmierna agresja u dziecka

Dziecko wymaga konsultacji ze specjalistą także wtedy, gdy przejawia nadmiernie agresywne zachowania, na przykład odreagowuje w ten sposób stres.

Dziecko moczy się w nocy, jąka się, ma zaburzenia odżywiania

Te objawy również mogą być powiązane ze stanem psychicznym dziecka, dlatego wymagają wizyty w gabinecie psychologicznym. Często są powiązane z pojawieniem się nerwicy, która daje szereg objawów somatycznych.

To jedynie kilka przypadków, które powinny być skonsultowane z psychologiem. Gdzie warto udać się do takiego specjalisty? Najlepszym wyborem będzie psycholog dziecięcy, który przyjmuje między innymi w Centrum Dobrej Terapii w Krakowie. Specjalista w dziedzinie dziecięcej psychiki będzie w stanie dokładnie zbadać dziecko oraz postawić diagnozę i zalecić właściwe sposoby leczenia.

Więcej informacji o psychoterapii dzieci można znaleźć na stronie internetowej Centrum Dobrej Terapii z Krakowa.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ