Jeśli masz sentyment do zielonych płytek, na których tworzyłeś z Lego swój wymarzony dom i chcesz przekazać dziecku własne pasje z dzieciństwa, wejdź na empik.com i wybierz klocki, które inspirują już od ponad 85 lat. Lego Classic to zestawy klocków, które pokochały całe pokolenia. Znajdziesz wśród nich zarówno klocki w jednym kolorze, jak i te różnobarwne, z których razem z dzieckiem stworzysz dom, pojazdy, zwierzęta oraz wszystko to, co podpowie wam wyobraźnia.

Lego Classic – różnorodne zestawy

Wśród zestawów Lego Classic można znaleźć takie, z których można zbudować klasyczne domy. Są również klocki, z których powstać mogą dinozaury, czy różne pojazdy. Wszystkie zestawy zawierają instrukcje, na podstawie których dzieci mogą je tworzyć. Taka zabawa wpływa na kreatywne myślenie, dzięki temu dziecko nie ma problemu z tego typu zadaniami w szkole. Pomysłowość jest cechą niezwykle pożądaną, dlatego jeśli dziecko buduje stwory czy budowle według własnego uznania i nieszablonowo, świadczy to o jego potrzebie indywidualizmu i jego zaznaczenia także w zabawie. Taką postawę należy pochwalać i zachęcać dziecko do dalszych poszukiwań i nietypowych rozwiązań. Zestawy pakowane są w pojemnikach, do których dziecko może wkładać klocki po zabawie, co uczy je również porządku.

Lego Classic – wiedza w zasięgu ręki

Lego może być również kopalnią wiedzy. Dziecko już od najmłodszych lat uczy się rozpoznawania i tworzenia brył, a także zestawiania ze sobą różnych kolorów dopełniających i kontrastujących. W ten sposób rozwija się zarówno zmysł konstrukcyjny i logiczne myślenie, kiedy trzeba połączyć elementy Lego w całość, a także zmysł artystyczny kiedy dziecko celowo wybiera określone kolory klocków, ignorując inne. Poza rozróżnianiem kształtów uczy się także rozróżniania wielkości, a nawet perspektywy, odkrywając, że ta sama budowla z różnych stron, może prezentować się inaczej.

Lego Classic – sentyment i pragmatyzm

Wszystkie zestawy Lego są bardzo dobrze zaprojektowane i stymulują rozwój dziecka. Co więc wpływa na wybór Lego Classic? Dlaczego warto kupić proste klocki, przy których więcej trzeba się napracować?

Odpowiedz jest prosta. Warto uczyć dziecko tego, że nie wszystko przychodzi od razu i na niektóre rzeczy trzeba zapracować. Wydaje się, że z zabawą nie ma to nic wspólnego. Jednak, aby pobawić się domkiem, trzeba go najpierw od podstaw zbudować. Gotowe zabawki mogą rozleniwiać. Te, przy których trzeba włożyć nieco wysiłku w ich powstanie, są dla dziecka ciekawsze, gdyż są źródłem satysfakcji, a ona razem z samorealizacją ważna jest od najmłodszych lat. Najpierw objawia się w zabawie, a potem w nauce i wyborze zainteresowań, które pragnie się rozwijać.

Sentyment i pragmatyzm to powody, dla których wybierane są klocki Lego Classic. Jeśli chce się wybrać z pośród większości dostępnych modeli, warto wejść na stronę empik.com, gdzie znajdzie się klocki dedykowane dla określonego wieku. Dużą zaletą klocków Lego Classic jest to, że można je kupić zarówno chłopcu, jak i dziewczynce i na pewno każdemu z nich się spodobają.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ