Każdy rodzic chce zapewnić swojemu dziecku poczucie bezpieczeństwa i miłości. Uzyskamy to dzięki pozornie nieważnym drobiazgom, takim jak np. rożki dla niemowląt.

Rożek dla niemowląt – rola

Dlaczego rożki niemowlęce powinny znaleźć się w każdej wyprawce malucha? Otóż warto przypomnieć, że w okresie ciąży dziecko miało bardzo specyficzne warunki – mniejszą przestrzeń, wyższą temperaturę. Z tego powodu też maluszek czuje się bardzo dobrze, kiedy jest zawinięty w rożek dla niemowlaka – warto zatem go zakupić. Pozostaje pytanie – jak to zrobić?

Zakup rożka dla niemowląt

Pierwsza rzecz, na którą musimy zwrócić uwagę to fakt, czy wolimy kupić miękki czy sztywny rożek dla noworodka. Sztywny posiada wkładkę z kokosa albo pianki, która stabilizuje maluszka. Takie rożki dla niemowlaków są doskonałe w pierwszych miesiącach życia, z kolei zaś rożki miękkie nadają się do spania i wypoczynku.

Należy jeszcze rozważyć rożek dla noworodka pod kątem zapięcia. Może to być szeroki rzep, który się bardzo łatwo odpina i daje możliwość szybkiego otulenia noworodka albo też wiązanie, co jest z kolei wolniejsze, jednak daje możliwość dokładnego otulenia noworodka.

Oczywiście warto także rozważyć rożki dla niemowlaków pod kątem ceny. Pamiętajmy jednak, aby to nie było nasze główne kryterium – w końcu liczy się przede wszystkim dobro naszego dziecka.

Rożki dla niemowląt – ręczniki

Warto także pamiętać, że istnieją rożki dla dzieci – ręczniki. To znakomita opcja po kąpieli – maluszek będzie bardziej spokojny i wypoczęty!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ