Buty dziecięce muszą być stabilne, czyli powinny dobrze trzymać stopę, jednak nie mogą wpływać na ograniczenie jej ruchów, buty nie powinny także być za sztywne.

Najlepszą stabilizacją dla stóp dziecka, będą buty z wiązaniami, to najlepsze obuwie dla mniejszych dzieci. Buty z zapięciem na rzepy, preferowane są dla większych dzieci, które potrafią już samodzielnie je ubrać. Utrudniać poruszanie się, może także za sztywna i twarda cholewka.

2. Obuwie dziecięce powinno posiadać sprężystą podeszwę, musi dobrze się wyginać w 1/3 długości licząc od przodu, jednak w miejscu śródstopia podeszwa dobrze, jeśli jest twarda.

3. Powinno się wybierać buty o centymetr dłuższe od stopy dziecka.

4. Ich nosek ma być zaokrąglony, dzięki czemu maluch będzie mógł komfortowo poruszać palcami.

5. W środku obuwia dobrze, jeśli będzie znajdywać się skóra albo inny naturalny materiał, który umożliwi oddychanie, przez co zniweluje nadmierne pocenie się stóp, a także ochroni przed chorobotwórczymi drobnoustrojami.

6. Obuwie dziecięce nie może być ciężkie, tak aby w trakcie chodzenia maluch się nie męczył i nie miał trudności z poruszaniem się.

7. Musi być przewiewne, dobrze jest kupować takie wykonane z materiałów sympatex czy goretex.

8. Wykonanie ich powinno być staranne i estetyczne. W okresie zimowym, na obuwiu przydadzą się elementy odblaskowe, które zwiększą bezpieczeństwo dziecka.

9. Gdy, kupujemy obuwie na zimę czy jesień, musi być ono ocieplane. Należy także przypatrzeć się grubości podeszwy, gdyż to ona będzie izolowała stopę od ziemi. Protektor nie może być za głęboki, gdyż szybko będzie ulegał zabrudzeniu śniegiem czy błotem, co będzie mało komfortowe podczas poruszania się. W środku buta nie powinna także znajdować się, żadna twarda wkładka. Takie wkładki mogą przyczynić się do deformacji stopy, a także sprawić, że dziecko będzie miało trudności z chodzeniem.

Gdzie zakupić buty?

Unikajmy zakupów ze sklepów internetowych. Pamiętajmy o tym, iż dziecko powinno zawsze przed wybraniem obuwia, zmierzyć je dokładnie, sprawdzić, czy komfortowo się w nim chodzi. Dobrze, jeśli przejdzie się kawałek w obuwiu. Przez internet nie mamy możliwości sprawdzenia butów, także rozmiar wśród wielu producentów różni się od siebie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ