Wakacje kojarzą się przede wszystkim z wysokimi temperaturami i beztroskim plażowaniem, ale może warto raz zerwać z taką tradycją i zdecydować się inną formę spędzenie wakacyjnego czasu. Taką propozycją będą wycieczki na Grenlandię, czyli do krainy śniegu, lodu i Eskimosów.

Grenlandia na wakacje?

Grenlandia z pewnością nie kojarzy się z wakacjami, ale przecież w tym właśnie tkwi jej największy urok. W końcu ile osób spośród naszych znajomych i przyjaciół spędzi swoje wakacje na tej największej wyspie? To świetna propozycja dla indywidualistów i tych, którzy lubią się wyróżniać oraz iść pod prąd. Na pewno wszyscy wokół będą zaskoczeni, ale jednocześnie pojawi się w nich nutka zazdrości. Grenlandia brzmi tak naprawdę bardziej egzotycznie niż Azja czy Afryka. Propozycja wycieczki na Grenlandię może więc okazać się strzałem w dziesiątkę, a już na pewno pozwoli spędzić okres wakacyjny w niebanalny i wyjątkowy sposób.

Dlaczego właśnie Grenlandia?

Odpowiedz na to pytanie jest prosta – Grenlandia wyróżnia się na tle tysięcy innych propozycji wakacyjnych wojaży. To właśnie na tej największej wyspie na świecie można poznać potęgę i piękno dzikiej natury. Wbrew pozorom to nie tylko wszechobecna biel, ale całkiem sporo interesujących atrakcji. Fantastyczny sam w sobie będzie już sam rejs statkiem wzdłuż nadbrzeża grenlandzkiego, skąd można podziwiać lądolód, jak i przesuwające się masy lodowca. To naprawdę fascynujące zjawisko, które zauroczy każdego turystę. Zaskoczeniem może być delikatny pas zieleni na obrzeżach wyspy, o ile wycieczka będzie miała miejsce w lipcu. Ciekawym kontrapunktem dla bieli lodu i śniegu są także różnokolorowe domki mieszkańców, które w duże mierze wyparły tradycyjne chatki. Nawet większość tubylców przestała zajmować się łowiectwem i jedynie na północy i wschodzie kraju można jeszcze spotkać ludzi trudniących się tym.

Grenlandia to nie tylko piękne lodowce, ale także ciekawa i niespotykana nigdzie indziej fauna. To tylko tutaj można podziwiać ogromne wieloryby, stada fok i morsów.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ