Mini auta elektryczne – świetna zabawa dla dzieci

0
2438

Dzieci bardzo pragną naśladować rodziców we wszystkim, co robią. W ten sposób, poprzez obserwację i podejmowanie prób wykonania jakiegoś zadania poznają otaczający je świat i rządzące nim zasady, a także uczą się nowych, przydatnych w dorosłym życiu umiejętności. Nic więc dziwnego, że każdy maluch podziwia mamę i tatę w roli kierowcy, pragnąc również samodzielnie poprowadzić samochód. Nawet gdy nasza pociecha jest już nastolatkiem, najczęściej nie może doczekać się zdobycia prawa jazdy i własnych czterech kółek. Dobrym sposobem na zaspokojenie pragnień niecierpliwego małolata jest prawo jazdy kategorii B1, które można posiadać już w wieku 16 lat lub typu AM, uprawniające do poruszania się po drogach już od 14 roku życia. Z takim dokumentem niepełnoletnie jeszcze dzieci mogą już prowadzić mini auta elektryczne, przeznaczone do poruszania się po strefie miejskiej i podmiejskiej. Samochody te dają mnóstwo frajdy nie tylko starszym, ale również młodszym dzieciakom, które zabierzemy na wspólną wyprawę po mieście. Są to pojazdy niezwykle tanie w eksploatacji, dlatego możemy zafundować małym fanom motoryzacji tak długą przejażdżkę, na jaką tylko mają ochotę. Jakie jeszcze zalety posiadają mini auta elektryczne i dlaczego dzieciaki tak je kochają ?

Ekologiczny i szybki transport

Mini auta elektryczne firmy Velex to małe, kompaktowe, ale bogato wyposażone pojazdy. Ich niewielkie rozmiary nie tylko ułatwiają poruszanie się po zatłoczonych drogach (z powodzeniem można ominąć korek tzw. buspasami), ale również nie nastręczają trudności przy parkowaniu. Co ważne, opłaty za parkowanie w płatnych strefach postojowych nie dotyczą mini aut elektrycznych, co jeszcze bardziej ogranicza koszty związane z ich użytkowaniem. Samo poruszanie się samochodami Velex to koszt około 5 zł za przejechanie 100 km, co jest niezwykle atrakcyjną alternatywą dla tradycyjnych aut spalinowych. Mini auta elektryczne pozwalają na szybki dojazd do pracy, na uczelnię, na zakupy, do lekarza, na zajęcia dodatkowe z dzieckiem, czy odwiedziny u przyjaciół i wizyty rodzinne. Niewątpliwą korzyścią, tak ważną w dzisiejszych czasach, jest fakt, że Velex to pojazdy ekologiczne, które nie emitują do atmosfery szkodliwych dla środowiska spalin. Nie przyczyniamy się więc do pogorszenia jakości powietrza, którym oddychamy. Ponadto w wielu miastach znajdują się tzw. strefy czystego transportu, które uniemożliwiają wjazd samochodom napędzanym paliwem. Dla posiadacza mini auta elektrycznego szybkie poruszanie się w tych strefach nie stanowi jednak żadnego problemu.

Wiele ciekawych modeli

Na stronie https://velex.pl/pl/240-auta-elektryczne można znaleźć bardzo wiele ciekawych, zgrabnych i zachwycających swoim wyglądem elektryków. Pojazdy te wyposażone są m.in. w światła LED do jazdy dziennej, elektryczne, podgrzewane szyby, podgrzewane lusterka zewnętrzne, centralny zamek z pilotem (umożliwiający również zdalne otwarcie klapy), ogrzewanie, klimatyzację, sprzęt do odtwarzania muzyki z Bluetooth i USB, dotykowy wyświetlacz i nawigację. Velex to mini auta, które mają też alufelgi, hamulce tarczowe i szklany dach panoramiczny. Jak więc widać są to jednostki równie bogato wyposażone, co tradycyjne samochody. Istnieją modele umożliwiające poruszanie się po drogach nawet najmłodszym osobom, z prawem jazdy kategorii AM i B1. Dzięki temu mini auta elektryczne mogą być fantastycznym prezentem dla dzieci. Samochody Velex to nie tylko liczne korzyści dla dorosłych, ale również świetna zabawa dla dzieciaków, zarówno nastolatków, jak i młodszych pociech podróżujących pod opieką rodziców.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ