zabawki manipulacyjne

Wybór odpowiedniej zabawki to dla dorosłych nie lada dylemat i nie tylko, dlatego, że mamy nieograniczone wręcz możliwości wyboru. Wybierając zabawkę, należy wziąć pod uwagę zainteresowania dziecka, estetykę wykonania, bezpieczeństwo, a także fakt, aby wybrany przez nas przedmiot nie został przedwcześnie rzucony w kąt. Dlatego tak ważne jest, aby wybierać zabawki, które wspomagają edukację oraz pobudzają w maluchach chęć do nauki i zabawy. Jakie zabawki będą najciekawsze dla dzieci z określonych grup wiekowych?

Zabawki manipulacyjne dla najmłodszych

Wybierając zabawki dla najmłodszych, nie możemy zapominać, że są to niezwykle żywiołowe, spontanicznie reagują na faktury, kształty i kolory. Dodatkowo dzieci mają tendencje do brania zabawek do buzi, dlatego musimy zadbać, aby były wykonane z najlepszych surowców i były pozbawione toksycznych substancji. Warto zwrócić uwagę na zabawki drewniane, które nie tylko są biodegradowalne, ale również śliczne. Zatem, jakie zabawki wybrać, aby pobudzić wyobraźnie młodych odbiorców świata.

Tablica manipulacyjna

Do nabycia w różnych kształtach, wielkościach i wzorach, gdzie maluch za pomocą przyczepianych elementów trenuje swoją koncentrację. Tablica najczęściej ma wbudowane zamki, drzwiczki, zegary ze wskazówkami, czy labirynty. W zależności od wieku malca tablica rozwinie jego sprawność sensoryczną i manipulacyjną, co więcej wzmocni pamięć. W przypadku starszych dzieci pozwoli na naukę pierwszych literek, cyferek, czy jak korzystać z zegarka. Tablica manipulacyjna jest zabawką intrygującą dla dziecka, podczas zabawy, każdorazowo może odkrywać nowe funkcje, które pobudzają jego wyobraźnie.

Kostki manipulacyjne

Zabawa kostkami manipulacyjny to przede wszystkim  rozpoznawanie i dopasowywanie odpowiednich kształtów. Taka zabawka posiada sortery, które są wyposażone w młynki, klocki o różnych kształtach, zębatki, pokrętła, czy obrazki do układania. Jest to zabawka o charakterze wielozadaniowym i stanowi gwarant dobrej zabawy, która przede wszystkim uczy i rozwija zdolności motoryczne dziecka.

Labirynt magnetyczny

Zabawka jest skierowana do starszych dzieci, które są chłonne wiedzy i bardzo szybko zdobywają nowe zdolności. Aby wspierać trening motoryki małej, można kupić dziecku labirynt magnetyczny. Ta zabawka świetnie rozwija precyzję u dziecka, dodatkowo oddziałuje na cierpliwość. Zabawa labiryntem pomaga w ćwiczeniu raczki, co później przekłada się na chwytanie kredek, czy długopisów. Dodatkowym walorem labiryntu magnetycznego jest prowadzenie młodych podróżników do krainy liczenia i matematyki. Dzieje się to w naturalny sposób i pełen harmonii, zgodnie z możliwościami dzieci.

[Głosów:3    Średnia:3.7/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ