rozciąganie jest ważne
fot. pixabay.com

Trening niezależnie od swojej intensywności powinien być dobrze rozpoczęty oraz dobrze zakończony. To bardzo ważne elementy poprawności treningu oraz regeneracji naszego organizmu i sposób na uniknięcie kontuzji. Sprawdź, dlaczego rozciąganie po treningu jest takie ważne!

Zobacz też: https://www.uroda.info.pl/rozciaganie-po-treningu-wyszczuplamy-i-rozciagamy-nogi/

Trening

Każdy trening powinien być rozpoczęty odpowiednią rozgrzewką, która rozgrzeje nasze mięśnie i przygotuje je do ćwiczeń, które zamierzamy wykonać na treningu. Rozgrzewka nie powinna być krótsza niż pięć minut, ani nie dłuższa niż piętnaście minut. Dobrze wykonana rozgrzewka pozwala nam na lepsze i skuteczniejsze wykonywanie ćwiczeń, które mamy w planie treningowym, a dodatkowo pozwala nam uniknąć kontuzji.

Chcąc się rozgrzać przed treningiem nie musimy biegać w kółko, ani też skakać. Wystarczy nam wykonać krążenia ramion, bioder, palców u stóp, kilka pajacyków oraz podskoków. Całość nie powinna trwać dłużej niż nasz trening, ważne by mięśnie poczuły ruch oraz rozgrzały się na tyle, by nie ulec kontuzji.

Rozciąganie po treningu

Tak samo, jak ważnym jest odpowiednie przygotowanie się do treningu, tak samo istotnym jest to, by go odpowiednio zakończyć. W tym celu po treningu powinno się rozciągać mięśnie. W ten sposób wygaszamy organizm oraz uspokajamy tętno oraz rytm swojego serca.

Rozciąganie to również doskonała okazja do tego, by wprowadzić odrobinę medytacji do swojego treningu. Podczas rozciąganie nie tylko wyciszamy organizm, ale również swój mózg. Rozciąganie również wpływa na kształt naszej sylwetki, która wówczas zaczyna się regenerować, a także staje się bardziej elastyczna i sprężysta.

Rozciąganie po treningu powinno obejmować zarówno nogi, jak i ręce, a także kręgosłup. Można do niego dodać również rolowanie specjalistycznym wałkiem lub elementy jogi, które można wykonać na wygodnej macie do ćwiczeń. To świetny sposób na relaks i uniknięcie kontuzji!

Przeczytaj też: http://dzidziula.pl/crossfit-to-swietny-sport/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ