Nowoczesne artykuły dekoracyjne do salonu

Salon (nazywany również wymiennie pokojem dziennym, gościnnym lub dużym pokojem) to najbardziej reprezentacyjne wnętrze domu czy mieszkania. Zwykle to w nim spędzamy najwięcej czasu. To tutaj zapraszani są nasi goście i tutaj w dużej mierze toczy się życie mieszkańców. Trzeba zatem zadbać o to, by wnętrze było nie tyko funkcjonalnie umeblowane, ale i ozdobione w nowoczesnym stylu. Na szczęście projektanci gwarantują Polakom mnóstwo interesujących rozwiązań, dzięki którym salon staje się oazą piękna!

Wyczaruj atmosferę przytulności w swoim salonie!

Na szczęście o to nietrudno, kiedy podejdzie się do tematu z odpowiednim przygotowaniem. Co pomaga w tym, by wnętrze stanowiło prawdziwą świątynię przytulności i gościnności? Wykorzystaj tekstylia, one bowiem pomogą w uzyskaniu tego efektu. Miękkie i pełne uroku poduszki, narzuty i pledy na łóżko, a dodatkowo ozdoba okna w postaci stylowych zasłon – to sprawdzi się z całą pewnością! Jeśli chodzi o najmodniejsze klimaty aranżacyjne uważane przez specjalistów za nowoczesne, warto wymienić choćby styl loftowy, industrialny, minimalistyczny, ale i mocno związany z kolorami Matki Natury skandynawski, a także boho z wykorzystaniem wielu barw!

Drobiazgi mają znaczenie!

Jeśli uwielbiasz bibeloty, pamiętaj, że w nowoczesnej przestrzeni nie musisz wcale z nich zrezygnować. Wystarczy tylko dobrać takie elementy, które będą wpisywały się w przestrzeń z powodzeniem. Eleganckie, wysmakowane figurki o nietypowych, abstrakcyjnych niekiedy kształtach jak najbardziej się sprawdzą! Do tego eleganckie podpórki do książek, stylowe popiersia, a może i dekoracyjne wazony? To wszystko pozwoli na uzyskanie efektu nowoczesności i jednocześnie sprawi, że będzie można spersonalizować przestrzeń, dopasowując ją idealnie do własnych upodobań.

eleganckie wazony

Odmierzaj czas w nowoczesnym stylu!

Choć dziś każdy z domowników ma telefon służący mu jednocześnie za miernik czasu, zegara w przestrzeni salonu wprost nie może zabraknąć. Będzie stanowił mariaż walorów estetycznych oraz praktycznych, stanowiąc niekiedy najistotniejszy element dekoracyjny wnętrza. Warto wybrać nietuzinkowy, pełen oryginalności model. Może mieć nietypowy kształt, nietuzinkowy cyferblat albo ciekawą formę – to już zależy od upodobań mieszkańców.

zegar dekoracyjny

Ramka niejedno ma imię!

Gdy chodzi o dekoracje domu, ich niezwykle interesującym uzupełnieniem będą ramki na zdjęcia. Stojące lub wiszące, niewielkich rozmiarów albo bardzo duże – każda z nich pozwoli na przywołanie pięknych wspomnień. Są modele minimalistyczne, które zachwycają prostotą swojej budowy. Są i te o bardziej ozdobnym charakterze, a nawet utrzymane w stylu barokowym. Dla każdego znajdzie się zatem egzemplarz, który pozwoli wyeksponować piękne momenty jego życia zatrzymane w kadrach!

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ